VALBONA Foto nga Google +

https://lh6.googleusercontent.com/-DkZrgLpHRTA/U64DzGqEJAI/AAAAAAAABfo/8uvwqx7c-54/w259-h194-no/images-SNOW.gif … Advertisements

Advertisements

ALBANIA PHOTO SHOCK Tiranë 18/07/2014, 17:42 Happens in Tirana,homeless I eat pasta found in tras.

ALBANIA PHOTO SHOCK  Tiranë 18/07/2014, 17:42 Happens in Tirana,homeless  I eat pasta  found in tras. Tirane- Janë fotosekuenca të jetës në Tiranën tonë.Një copëz jete larg luksit që shumë e njohin në zonën e ish-bllokut, apo lagjeve të tjera të pasura të Tiranës.Ora 07:00. Pasi kontrollon koshin e mbeturinave për të gjetur ushqimin e përditshëm, […]Read Post ›

Advertisements

OBVL FESTON 20 VJETORIN E KRIJIMIT

OBVL feston 20 vjetorin e krijimit Nga Halil RAMA U promovua libri “20 VJET OBVL” Organizata e Bashkuar e Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare të popullit shqiptar (OBVL) festoi dje 20 vjetorin e krijimit të saj. Në një takim festiv jubilar në sallën e Akademisë së Shkencave, qindra veteranë e veterane, anëtarë të kësaj organizate, […]Read Post ›

Advertisements

VLLEHET E BALLKANIT DHE TE SHQIPERISE.

Vllehët e Ballkanit dhe të Shqipërisë Nga Alfred Cako. Pikë së pari, është e vështirë ti quash vllehët komunitet apo minoritet. Nëse do ti trajtojmë si popullatë nomade dhe si një degë rumune e shkëputur teritorialisht nga populli i saj, sigurisht që duhen quajtur komunitet. Por nëse i trajtojmë ata si një popullsi e pandërprerë […]Read Post ›

Advertisements

BULQIZA. ATY KU SYTE E FEMIJEVE KERKOJNE VETEM NJE COPE BUKE.

Nje nate dimri vdiq i biri i nje lypseje. S’u prish bota, as fukuaralleku s’mori fund.-Neno!…-Bir!-Dua buke!Mema hesht.-Neno!-Bir!-Ngriva!Mema psheretin.-Neno!-Bir!-Me dhemb koka!Mema s’pergjigjet. N Bulka. Nënë dua bukë, thërret një zë në shkretëtirë,Nënëëë dua bukëëë, jooooo cokollata.Fëmijë, që në duar nuk mbajnë libra por lopata.Shqipëria, politikanët,duart e pista dhe të gjata. Ku jeni ju që premtuat, […]Read Post ›

Advertisements

FJALËT E SHQIPONJËS

Dëgjojani këngën shqiponjës, lart në qiell. Mbi trojet tona e shqetësuar fluturon. Klithmë e saj dëshpëruese endet nëpër diell, më kanë “TRADHETUAR”, o bijtë e mi -lëngon. “Më kanë prerë një krahë, ma kanë prish shtëpinë, dhe zogjtë në fole, si njofë për zogjtë e mi. Ma kanë kthyer shpinën, ndaj jua kam prerë gjinë, […]Read Post ›

Advertisements

Arms Trade Treaty, svensk vapenexport och mänskliga rättigheter – vilket ansvar har vi?

Advertisements

Advertisements

Shenasi Rama Ngjyrosja e protestave ne Iliriade

Nuk ka ma patriote e atdhetare se shqiptaret e Ilirides. Prandaj perpjekja e dikujt me e ngjyrose dhe paraqite protesten shqiptare ne Cairin e Shkupit, me ngjyra te tjera eshte nje shenje deshperimi nga ana e tyre dhe nje tregues i frikes qe i ka kapur. Ajo qe po ndodh tregon qarte artificialitetin e shtetit […]Read Post ›

Advertisements

HABERET E MITROS (64) SHITBLERJE “BADJAVA” E POLITIKANËVE

Mëkat, që kalimi I politikanëve të lartë shumë, nga një parti tek tjetra bëhet badjava! Pse shkelin ligjet e ekonomisë së tregut, pikërisht ata që thurin ligje?! Po të lulëzoi ky treg, sipas përvojës në futboll, përfitimi do të ishte i dyfishtë. Politikanët do të vinin një shtresë dhjami dhe partitë do të siguronin të […]Read Post ›

Advertisements