Etiopia ia kërkon Serbisë 100 milionë dollarë për të mos e njohur Kosovën

Aleati i Serbisë që nga koha e Titos – Etiopia, po kërcënohet se do ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse Beogradi insiston që ky shtet t’ia kthejë borxhin prej 100 milionë dollarësh. Me këtë shtet Serbia ka marrëdhënie të mira, porse dy çështje të pazgjidhura mund të ndikojnë në ndryshimin e qëndrimit të Adis Abebë […]Read Post ›

Advertisements

SHOQATA MBAREKOMBETARE AZEM HAJDARI

EDHE PSE 16 VITE PA TY AZEM.!..EDHE PSE 16 VITE NGA VRASJA E LIDERIT TE DHJETORIT … NE JEMI DERI NE VDEKJE NE BETIMIN E BERE.. NE JEMI NE BETEJE KUNDER KRIMIT POLITIK..KUNDER ATYRE QE ORGANIZUAN KETE VRASJE… NE JEMI KETU PER CAMERINE E PER KOSOVEN…. NE JEMI ME TE FORTE SE KURRE DUKE E […]Read Post ›

Advertisements

Raporti i CIA-s shqetëson qeverinë greke

Raporti i CIA-s shqetëson qeverinë greke Sipas Raportit të CIA-s, në Greqi aktualisht jetojnë tre minoritete të huaja, ose e thënë ndryshe, rreth 7 për qind e popullsisë Pothuajse në të gjithë shtypin e shkruar dje në Greqi, një vend shumë të rëndësishëm zinte një informacion i botuar në faqen zyrtare të CIA-s, sipas të […]Read Post ›

Advertisements

VARRMIHESIT E BALLKANIT..

Ne Ballkan, datat e perkujtimit te genocideve, te spastrimeve etnike, te masakrave, tashme po fitojne qytetarine jo vetem ne kalendaret e politikes, por edhe ne ndergjegjen e popujve.Shteti yne ka caktuar qysh para 12 vjetesh daten e 27 Qershorit si daten e spastrimit etnik te popullsise shqiptare nga trojet e veta, nga ajo pjese qe […]Read Post ›

Advertisements

Skandali: Made in Albania në Greqi

Shpetim Zinxhiria      FjalaJone.com Ditën e hënë ( 29/12/2014) Prokuroria e Përgjithshme e Greqisë fillon hetimin për të parë se si kompania shqiptare “Albania Interlines” kaloi në duart e kompanisë greke Petropulos. Në dokumentat zyrtare të gjendura në dosje shikon se sa shumë është zhytur në llumin e korrupsionit Ministria e Transportit Shqiptar, shkresat që […]Read Post ›

Advertisements

Rama ka një dosje për arrestimin e Ilir Metës.

Berisha: Rama ka një dosje për arrestimin e Ilir Metës. Ish-Kryeministri Sali Berisha akuzoi Edi Ramën se ka lidhje të pazgjidhshme me krimin. Por ai tha se kreu i Qeverisë shqiptare e ka një dosje për arrestimin e Kryetarit të Kuvendit Ilir Metës. Sipas tij, arrestimi i Metës është kërkuar nga Brukseli. Berisha ka thënë […]Read Post ›

Advertisements

Ylberistët e Soros në Shqipëri…..

PYETJA NUK ESHTE PSE ERDHEN 2 EURODEPUTETET POR PSE ERDHI SOROS NE TIRANE! Nga Avokati Altin Goxhaj Pyetja nuk eshte pse erdhen 2 eurodeputetet por pse erdhi Soros ne Tirane?! Sepse Perbindeshi Bastard komunisto-ylberist qe krijoi Soros ne 1992: – i cili erdhi me se fundi ne pushtet ne 2013, – pesoi atakun e pare […]Read Post ›

Advertisements

GREKEVE U DHAME BUKE ME 1967-n. ATA NA KERCENOJNE ME LIGJIN E LUFTES

  Apostol Kotani GREKEVE U DHAME BUKE ME 1967-n. ATA NA KERCENOJNE ME LIGJIN E LUFTES. Si u vra mësuesja e shkollës së Leskovikut kur refuzoi te qendiste flamurin Grek SI QENDRON E VERTETA MBI TERMIN “VORIO-EPIR” Termi Epir ose Eperios, do të thotë sterë, tokë kontinentale, pra një shprehje gjeografike, me të cilën banorët […]Read Post ›

Advertisements

Ditari i plotë i agjentit të SHIU-t: Vlorë ‘97 Konstandin Koliqi.

E NJEJTA SKEME I NJEJTI SKENAR. Ditari i plotë i agjentit të SHIU-t: Vlorë ‘97 Konstandin Koliqi. Vlore 1997——Ukraine 2014—–Vlore 1997. Oficere te forcave speciale Ukrainase,te rrembyer nga seperatistet pro ruse,te torturuar cnjerzisht dhe te nxierre para mediave per te deklaruar ate qe kerkojne seperatistet dhe nena Rusi. Vlore 1997: Oficeret e sherbimit sekret, ndoshta […]Read Post ›

Advertisements

Adriatik – Alpe Konstelacioni i “Arushes se Yjeve”

  Me Dr. Astrit Memia, lobistin dhe ideatorin e Koridorit Adriatik-Alpe Nga Urim Gjata. Adriatik-Alpe duket se i njgjan nje dore te shtrire nga vete krijimi i hershem qe natyra ka bere per njerezit. Ajo eshte rruge drite, si vete konstelacioni i “Arushes se yjeve” te cilen astronomet e njohin mire.Shkencetaret e drites njoftojne se […]Read Post ›

Advertisements