MAJORI I DROGES DHE PERPELITJET E RILINDJES.

Mrika nuk mundet te mbuloje dot me skandalet e perditeshme ne ministrine e mbrojtjes. Akuzat e opozites, qytetareve, veprimtareve dhe nderkombetareve duket se po konturohen jo me cdo dite, por cdo minute, se perfshirja ne trafikun e droges nuk ka mbetur veten ne venien dispzicion te aerodromeve ushtarake dhe civile te vendit,por dhe e personelit […]Read Post ›

Advertisements

Minister Beqaj presion firmave farmaceutike: “Dua lekë, nuk dua ilaçe”.

Z Minister: “Më vjen shume keq që ju i keni bërë presion firmave farmaceutike, gjë që do ta vërtetojmë dhe bashkarisht, duke u thënë që nuk dua ilaçe por dua lekë”. Unë po e bëj publike, ka organe që mund t’i futen punës, është shumë e lehtë të kontrollosh një firmë farmaceutike, çfarë kontrate ka […]Read Post ›

Advertisements

Ajo qe po ndodh ne Kosove sot, eshte e pabesueshme per cilindo shqiptar.

Te dashur miq, Ajo qe po ndodh ne Kosove sot, ne pragun e 7 vjetorit te pavaresise eshte e pabesueshme per cilindo shqiptar , kudo qe ndodhet.Eshte e pabesueshme per luften shekullore te shqipareve per liri e pavaresi nga pushtimi serb.Eshte e pabasueshme per ata qindra e mijra deshmore te kombit eshte e pabesueshme per […]Read Post ›

Advertisements

Metamorfoza “agro-politike” e sanxhakbeut Ridvan Bode

Një mik i tij që e shoqëron në vakancat e tij të shumta, pa dashur më tha një ditë: “Miku im Azgan, mos u merr me Ridvanin. Ai i ka mbushur hararet. Vetëm në muajin e dytë të mjaltit, shpenzime e dhurata për bashkëshorten e re ka harxhuar sa 135% e buxhetit vjetor të bashkisë […]Read Post ›

Advertisements

Loja e Edi Ramës me të përndjekurit, si fabula e gjarprit me bariun.

Nga :  Sejdi  PEKA Një bari po ruante delet dhe kishte bërë një marrëveshje me një gjarpër. Bariu do t’i milte për çdo ditë një pagure me qumësht që pinte gjarpri, ndërkohë në këmbim të kësaj gjarpri sillte çdo ditë një monedhë floriri. Dhe kështu vazhdoj ujdia në mes tyre. Edhe bariu edhe gjarpri ishin […]Read Post ›

Advertisements

LUFTETARJA E LIRISE_se, KRYETARE E E PPD_se

Rruga jonë, e juaja dhe imja, e anëtarëve dhe simpatizantëve të PPD ka qenë e vështirë për të ardhur deri në këtë Kongres sepse zhurma për riorganizimin e PPD ishte shumë e madhe dhe shqetësimi i kallur brenda nesh nga skenarë të sajuar nga dashakeqët ishin tmerrsisht shqetësues, por ne shkuam tek çdo njeri që […]Read Post ›

Advertisements

21 JANARI, BULEVARDI, DHE TRENDAFILI I “MUNGUAR” I ILIR METES.

Nga Ilir Meta. Edi Rama, tashmë kryetar i sektit të spiunëve të Shqipërisë. Kjo fundërrinë e pashembullt e shoqërisë shqiptare. Ky njeri që mohoi atësinë e të birit në gjyq. Ky njeri që akuzoi babain e tij si babain e djalit të tij. Ky njeri i panderë, pa familje, pa asnjë normë shoqërore dhe morale. […]Read Post ›

Advertisements

AZGANI – KY “ DRON” I GJALLË SHQIPTAR, QË BASHKON TROLLIN ETHNO-KULTUROR KOMBËTAR !

10 vite më parë, në metropolin e kombit e nën hijen e monumentit të heroit tonë kombëtar Skënderbe, si për të marrë pagëzim, forcë e bekim , deputeti i parlamentit shqiptar Azgan Haklaj do të shfaqej me një pishtar të ndezur në dorën e djathtë. Mijërat e qytetarëve të tubuar në atë manifestim, veshur me […]Read Post ›

Advertisements

Me fal Qamil,edhe une jam bashkfajtor ne vetvrasjen tende!!

(Besuam genjeshtren e zbukuruar qe na serviren me 23 Qershor. Heshtem per çdo rast çmendurie antinjerezore qe ndodhi me pas ,dhe pa kuptuar antihumanizmin dhe urrejtjen ky sistem e vendosi dhe e beri fenomen duke na shkaterruar jo vetem ty por te gjitheve.Me beso,ky pushtet I pergjakur nuk do te kete kurre shfajsim per jeten […]Read Post ›

Advertisements