ATE QE NUK E BEN SHTETI.

10426270_445135595642945_7419773192861649244_n

Miku i jone,Katan Trebeshina,shqiptari nga Permeti i cili jeton prej shume vitesh se bashku me familjen e tiij ne Gjermani, merr persiper me shpenzimet e veta te kuroje vajzen e vogel 3 vjecare te familjes Jahja nga Kurbini,mbas vdekjes se motres se saj vetem 7 vjec nga uria dhe te ftohtit.

3 vjecarja Ribela e cila vuan nga një ftohje dhe i duhet që të dërgohet urgjentisht për mjekim në spital per te mos pesuar fatin e se motres qe …………

Erjon Veliaj apo ministri karagjoz i qeverise Rama i peremtoj asaj vajze qe sot mban mbi trup jo abetaren por dy metro kup dhe, se do i ndertonte nje shtepi.

BANESA E VAJZES SE SEMURE.

imgresPremtim qe jo vetem nuk e mbajti kurre,sepse nuk e la dasma dhe shpenzimet qindra mijera euro ne kalane e Gjirokastres, por paturpesisht ai dhe qeveria Rama po e lejojne te vdesi dhe vajza tjeter vetem 3 vjec e cila eshte dhe ajo e semure.

Ju lutemi mediave apo miqve te tjere ne FB te gjejne mundesine qe babai i kesaj vogelusheje qe eshte e semure te komunikoje me Z Katan Trebeshina per te mundesuar vajtjen dhe kurimin e vajzes ne nje nga spitalet me te mira ne Gjermani, me shpenzimet e zotit Trebeshina.

VAJZA TJETER QE VDIQ NGA TE FTOHTIT DHE URIA.

vajza-e-vogel-ne-lezhe

Advertisements

One comment on “ATE QE NUK E BEN SHTETI.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s