200 telefonata të regjistruara të një ministri me një kriminel

Ish-Kryeministri Berisha deklaroi mbrëmë përmes një interviste se opozita do t’i shkojë deri në fund skandalit ku është i përfshirë kryetari i Parlamentit, Ilir Meta i akuzuar si porositësi i vrasjes së dy deputetëve. Ai bëri thirrje për një hetim të ndershëm dhe të pavarur të çështjes, ndërsa dënoi tentativat e Ramës dhe Tahirit për […]Read Post ›

Advertisements

Maqedonia drejt destabilizimit

Nga Brukseli po dërgohen sinjale se së shpejti në Maqedoni pritet të vijë treshja europiane në përbërje Ivo Vajgel- Raportues i Parlamentit Evropian për Maqedoninë, dhe eurodeputetët Eduart Kukan dhe Riçard Houvit. Shefja e diplomacisë së BE-së, Federika Mogherini, duke folur për krizën aktuale në Maqedoni, ka lënë të kuptohet se vendi tanimë është përfshirë […]Read Post ›

Advertisements

Lavdia dhe fundi i tyre.

Kane histori qe mbeten qe ne startin e tyre e deri ne perfundimin fatal te fatit te atyre qe merrnin inat, te rivaleve dhe me pas te vetes se tyre. Nga djem qe u gropuan pa e ditur ç`po benin dhe ç`donin, te krere grupesh qe me pas u kthyen ne kriminale dhe qe çoroditen […]Read Post ›

Advertisements

JU NUK E DINI C’PO HUMBISNI ME VJOSEN.

. Lumi Vjosa për të përbën lumin më të egër në Evropë, në sensin që duhet të ruhet me çdo çmim për t’u kthyer në Park Kombëtar, së pari, për interesin e vetë Shqipërisë Specialisti i njohur i lumenjve, gjermani Eichelmann është i bindur se lumi Vjosa duhet të ruhet me çdo kusht. Ai apelon […]Read Post ›

Advertisements

Diplomate shqiptare,apo bashkpuntore te u.D.B._se.

D E K L A R A T Ë Dje, rreth orës 17.25 minuta dy policë erdhën tek dera e shtëpisë, ndërsa dy të tjerë ishin jashtë banesës. Më kërkuan që të paraqitem në policinë e Tetovës për bisedë informative duke mos më treguar se për çfarë bëhet fjalë. Unë ju kërkova që ftesë-paraqitjen e […]Read Post ›

Advertisements

” KEMI FRIKE TE PUNOJME”…

DEPUTETET BRAKISIN KOMISIONET PARLAMENTARE. Jemi me frikë të vijmë në këtë godinë. Dy kolegë të ketij komisioni tentuan të vriten nga kryetari i Kuvendit. Ai po lëviz i lire në këto korridore”, Braho: Kush iu ka thënë që Meta do vriste dy deputetë? Debati Bylykbashi: Sot kemi porosinë për të vrarë dy deputetë janë kolegë […]Read Post ›

Advertisements

P’SE TREMBET EDI RAMA, DHE ÇFARE DI TOM DOSHI PER 21 JANARIN?

A lidhet kjo me reagimin e ashpër të ambasadës amerikane kundër ish-deputetit socialist? Tom Doshi iu referua edhe një çështjeje tjetër që kishte diskutuar me Edi Ramën, përveç dëshmisë për atentatin e parapërgatitur ndaj tij dhe Mhill Fufit. Doshi tha se i kishte bërë të qartë Edi Ramës edhe disa të vërteta mbi 21 Janarin. […]Read Post ›

Advertisements

SALI BERISHA: KUPOLA E MAZHORANCES APO SHPELLA E MAFIES…

Berisha: Rama-Meta përgatitën atentatin ndaj Tom Doshit për të më fajësuar mua.vendimin per vrasjen e dyfishte Doshi-Fufi, e moren se bashku. —Meta shefi i Gëzim Çelës të kokainës. —Meta ka thirrur në zyrën e tij persona të caktuar për tu thënë se Sali Berisha ka dashur sponsorizuar këto dy vrasje. —Metes i eshte kethyer menjehere […]Read Post ›

Advertisements

RAMA I LIDHUR ME KRIMIN

DOSHI: “Disponoj video prej 37 minutash ku rrëfehet me detaje historia e ndjekjes time prej disa muajsh nga kriminelët e paguar nga Ilir Meta” Deputeti Tom Doshi ka reaguar edhe ndaj qëndrimeve të fundit të ambasadës së SHBA-së dhe BE-së përmes një statusi në “Facebook”. Doshi shkruan se disponon video prej 37 minuta të cilën […]Read Post ›

Advertisements

Kali i Trojës, 70 vitet e agjenturës greke në Shqipëri .

Marin Mema Në rrjedhën e shekujve, Shqipëria, toka aq shumë e dëshiruar nga fqinjët e fuqitë e mëdha për vetë pozitën e saj gjeografike si një urë midis Lindjes dhe Perëndimit e me një dalje të lakmueshme në det është gjendur shpesh në kufijtë e ekzistencës si një shtet i vërtetë. Planet aneksuese pasonin njëri-tjetrin […]Read Post ›

Advertisements