Kandidati per kryetar, dhe turizmi i rigonit.

Takim me moshen e trete. Unë kam parashikuar ambiente të veccanta për ju, në mëntyrë që ju të. — Takoheni, –Të bëni lojrat tuaja të shahut. –Të keni mundësi të shfletoni shtypin e ditës. –Të konsumoni dicka. Të gjitha këto falas, pasi mbështetja juaj e dhënë ndër vite për të majtën, përvec mirënjohjes duhet të […]Read Post ›

Advertisements

Rrëfimi i suedezes që ndihmon kosovarët: Si u takova tinëz me Ibrahim Rugovën?

Autori:Fjolla Vukshinaj. Lena Pettersson, 68 vjeçare e cila vjen nga Vastervik’u i Suedisë ka ndihmuar shumë shqiptarë të cilët ishin refugjatë në Suedi. Ajo kishte ardhur për herë të parë në Kosovë në vitin 1996, në prag të luftës, për të parë se si po jetonin shqiptarët në këtë vend. Për shkak të kontributit, ajo […]Read Post ›

Advertisements

Skenderbeu,heroi i popujve te Europes.

Kliko linkun e me poshtem. http://www.abcnews.al/programe/abc-story/1/199 Advertisements

Advertisements

Shpetoni dr Kosoven nga shitja e zgjedhjeve ne kutite e votimit.

Nga Avokat. Altin Goxhaj.   Kliko linkun e me poshtem.   http://www.civitas.al/al/opinione/shpetoni-dr-kosoven-nga-shitja-e-zgjedhjeve-ne-kutite-e-votimit-nga-av-altin-goxhaj Advertisements

Advertisements

Ish-Presidenti Xhorxh Bush letër urimi Halim Kosovës.

Të falënderoj ty dhe stafin tënd për punën që keni bërë. GEORGE W. BUSH. Ish-Presidenti Xhorxh Bush para disa ditesh i ka derguar nje letër urimi kandidatit demokrat për bashkine e Tiranës Halim Kosovës. Ish Presidenti amerikan, Xhorxh Bush i ka dërguar një letër urimi kandidatit demokrat për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosovës. Përmes kësaj […]Read Post ›

Advertisements

Politika, Policija dhe krimi.

Kercenimi i krimit dhe krimineleve nuk njeh me kufi. “Ke shkelur aty ku nuk duhet, të erdhi dita ty dhe atij sherifit tënd”. Kercenohet shefi i krimeve te renda ne Pogradec, oficeri ne kariere Besnik Qevani. … Krimi ka filluar te vendose edhe mbi karieren dhe jeten e mbrojtesve te ligjit, kjo tregon se shteti […]Read Post ›

Advertisements

ÇFARË PAGUAN SERBËT PËR TË ZHDUKUR SHQIPËRINË!

Gruaja e oratorit serb “tradhëton” bashkëshortin e saj në Konferencën e Paqes, Paris 1919, duke u kthyer në anën e shqiptarëve. “Gjashtë muaj që ndryshuan botën” libri më tronditës, kur Parisi në vitin 1919 u bë kryeqyteti i botës; Konferenca e Paqes mblodhi njerëzit më të fuqishëm të saj për të krijuar harta të reja […]Read Post ›

Advertisements

Si u dëmtuan raportet me tre shtete brenda javës

Analiza e deputetit të PS për tensionet e fundit në marrëdhëniet me Greqinë, Turqinë dhe maqedoninë. “Në të vërtetë, mënyra se si transformuam marrëdhëniet me tri shtete në një javë tregon se si funksionon demokracia jonë. Ajo është një pengmarrje ndaj të dobëtëve si në rastin e Maqedonisë, një hile me ata që s’mendojnë si […]Read Post ›

Advertisements

Louis Arnaud: Shqipëria është më e lashtë se vetë Europa

Është një letër e shkruar për gazetën franceze “La Croix”‘ (“Kryqi”), nga i dërguari i posaçëm i saj në Athinë jo më larg se tre ditë pas fillimit të mbledhjes së Konferencës të Ambasadorëve në Londër më 16 dhjetor 1912, kur Shqipëria e Ismail Qemalit kishte shpallur tashmë pavarësinë e saj de facto et de […]Read Post ›

Advertisements

Rilindja dhe transporti spitalor i te semureve.

      Advertisements

Advertisements