Qeveria ka vdekur, më mirë ta varrosim..

Nga Astrit Patozi* Për cdo shtet me nivel të lartë korrupsioni, si Shqipëria, cdo përmirësim në cilësinë e auditimit do të ishte i rëndësishëm dhe i mirëpritur. Por unë nuk mendoj aspak se ligji, që po shqyrtojmë sot, do t’i shërbente këtij qëllimi, sepse ne nuk po vuajmë nga korrupsioni për shkak të ndonjë vakumi […]Read Post ›

Advertisements

Rrofte Rrota.

Rroftë rrota. Nga Edison Ypi. Rroftë rrota që rrëzoi aeroplanin e drogës. Rroftë ajo rrotë e mjerë vdekur mbi rërë, rrota e Divjakës, që vuri në lëvizje rrotat e tjera, rrotat e propagandës, rrotaxhilet e gazetave, rrotaxhinjtë e televizioneve. Rroftë rrota që ndezi fantazinë e shqiptarëve që vrasin babain me kazëm në kurriz, presin fytin […]Read Post ›

Advertisements

Skandali i Ministrit Tairit. “Unë nuk dua,por do ju arrestojnë”.

Kryetari i PD-së Basha ka bërë një denoncim shokues në “Opinion”. Basha i deklaroi gazetarit Fevziu se shërbimet e huaja kanë regjistruar ministrin Tahiri komunikuar me njerin nga trafikanët. Sipas Bashës, ministri Tahiri i thotë se unë nuk dua por janë institucionet e tjera që do të arrestojnë. Gjithmonë sipas kreut të opozitës kjo gjë […]Read Post ›

Advertisements

Rama,ky pritjes i hajduteve qesharake.

Në morinë e akuzave dhe denoncimeve, për shpërdorime ministrash, tenderash në CEZ, në shëndetësi, në blerje veturash qeveritare, në rrëmbime trojesh dhe dhënie lejesh ndërtimi, një ngjarje ka kaluar pa tërë vëmendjen e duhur. Në parlamentin shqiptar po hyn një personazh grotesk drejt e nga listat e Partisë Socialiste. Ky njeri të cilit i pëlqen […]Read Post ›

Advertisements

Cili “humbes” do drejtoje PS_ne e Pogradecit.

Pogradec News Ashtu si në të gjithë Shqipërinë edhe në Pogradec prej disa kohësh nën kujdesin e Deputetit të Librazhdit Taulant Balla është duke u bërë ristrukturimi i PS.Pyetja është se cili prej këtyre humbësve  të zgjedhjeve të 21 qershorit në foto do të vendoset në krye të PS së pogradecit e cila për hir […]Read Post ›

Advertisements

Hijenat e nates.

Te kerkosh doreheqjen e nje kryetari qe ka fituar zgjedhjet lokale, eshte jo vetem nje anadollek por dhe nje abuzim i hapur me voten qytetare  brenda Partise Demokratike.   Te kerkosh doreheqjen e Renato Prezes, kryetarit te ri te deges se Partise Demokratike Pogradec, ne nje kohe kur Partia Demokratike  e drejtuar nga ky kryetar […]Read Post ›

Advertisements

Drejtori i Sigurimit: 4 shqiptarët që CIA do zbarkojë në Shqipëri…

Nga: IV KALOÇI* Publikohet dokumenti tepër sekret i Sigurimit të Shtetit, ku mes të tjerash, shkruhet: “Lidhur me kursin për zbulim në Bari, nga burimet tona informohemi se: Pjesëtarët e kursit mbasi mbaruan lëndët, janë tërhequr për në SHBA dhe atje tani janë në pritje për t’i çuar edhe njëherë në kurs dymujor parashutizmi në […]Read Post ›

Advertisements

Alida Hiskut tregon përdhunimet e vajzave të reja në burgjet e komunizmit..

Këngëtarja Alida Hisku ka bërë një rrëfim rrënqethës të asaj që ndodhte pas hekurave të burgut në kohën e komunizmit. Duke folur për ‘Shqiptarja.com’ Hisku ka rrëfyr ngjarjet tragjike të viteve 70 që pasuan Festivalin e 11. “Gardianët horra kalonin orët e shërbimit duke bërë seks të detyruar me të dënuarat e pambrojtura. Të gjorat […]Read Post ›

Advertisements

Sigurimi, degradimi i një rrjeti (bashkëpunëtorët e Sigurimit në Portin e Durrësit dhe një histori domethënëse)…

Mark Brunga Tashmë flitet shumë për hapjen e dosjeve, por megjithë shfryrjen e pritshme të mërive, shumë persona do të mbeten të befasuar se nga kush janë spiunuar në atë periudhë. Deri vëllai vëllanë, i fejuari të fejuarën dhe familjen e saj, gruaja burrin… Madje në një familje durrsake, sipas oficerëve të shërbimeve, tre vëllezër […]Read Post ›

Advertisements

“Aristidh Kolën e vranë shërbimet sekrete greke”

“Ju lutem mos ushqeni asnje iluzion. Mua më vrane dhe keshtu kane vepruar edhe me dy kryetaret tjere te Shoqates së Shqiptareve “Marko Boçari”, te cilet vdiqen, edhe keta, nga “leuçemia”. Keto fjale ua kam thene edhe miqve te tjere te mij”… Fjalet e Aristidh Koles ne shtratin e vdekjes.   Ilir Malindi, ekspert i […]Read Post ›

Advertisements