Të gjithë ministrat me charter, ja udhëtimet e Tahirit, Gjiknurit, Beqajt, Klosit, Ahmetajt dhe Ballës, anëtarët e kabinetit më shumë jashtë se në detyrë.

E gjithë qeveria në charter. Të gjithë ministrat në fluturim, ku një udhëtim kushton 50 mijë euro. Kryefinancieri i ri Arben Ahmetaj mund të jetë një rekordmen i fluturimeve luksoze me paratë e shqiptarëve apo të biznesmenëve gjysmë të padukshëm, por nuk është kurrsesi anëtari i vetëm i qeverisë “Rama”, që ka fluturuar me charter. […]Read Post ›

Advertisements

Unë, muxhahedini i penduar dhe 2 mijë të tjerët si unë që po vijnë tek ju…

Nga Entela Resuli… Ehsan Bidi ka tre vite që jeton në Shqipëri. Ai është 38 vjeç. Kur shkeli për herë të parë në këtë vend, në vitin 2013 qyteti i parë ku u vendos ishte Elbasani. Për disa kohë ai ka qenë pjesë e organizatës së muxhahedinëve, por tashmë është i shkëputur prej saj. Qeveria […]Read Post ›

Advertisements

Adriatik – Alpe Konstelacioni i “Arushes se Yjeve”.

Me Dr. Astrit Memia, lobistin dhe ideatorin e Koridorit Adriatik-Alpe Nga Urim Gjata. Adriatik-Alpe duket se i njgjan nje dore te shtrire nga vete krijimi i hershem qe natyra ka bere per njerezit. Ajo eshte rruge drite, si vete konstelacioni i “Arushes se yjeve” te cilen astronomet e njohin mire.Shkencetaret e drites njoftojne se neper […]Read Post ›

Advertisements

Himarioti që u zgjodh kryetar i Argjentinës.

Nga Arben LLALLA Shqiptarët historikisht kanë bërë karrierë personale në shumë vende të botës, ata ishin të parët më Egjipt, kryetar shteti të Rumanisë, Italisë, Greqisë, Turqisë etj. Gjatë kërkimeve historike rreth shqiptarëve në Greqi ndesha në disa të dhëna se kryetari i Parë i Republikës Demokratike të Argjentinës ishte Bartolomeo Mitre Martinezi, i cili […]Read Post ›

Advertisements

Na mashtruan!?

Nga Blendi Fevziu – Na thanë që ligji do t’i lërë jashtë! Na thanë që pas miratimit të tij shumë prej atyre që vijnë nga bota e krimit, prostitucionit, drogës apo vrasjeve nuk do të jenë më në parlament. Na thanë që politika është penduar për vrasësit, hajdutët dhe kriminelët që ka futur në gjirin […]Read Post ›

Advertisements

Ku shkuan 44 milionë monedha ari të plaçkitura nga sigurimi i shtetit! Sa shkuan në Rusi?

Ka hapur një polemikë jo të vogël në vitet e tranzicionit një artikull i botuar vite më parë në revistën “Në shërbim të popullit” (organ i dikurshëm i Ministrisë së Punëve të Brendshme), nga Nuri Mehmeti me titull “Kur hidheshin themelet ekonomike të pushtetit popullor”. Ky shkrim është botuar në faqet 14 – 15 të […]Read Post ›

Advertisements

Venecia zbyth Ramën përsëri.

Venecia zbyth Ramën përsëri. Komisioni i Venecias ka faktuar edhe njeherë tentativën e Edi Ramës për të kapur sistemin e drejtesisë duke rrëzuar për herë të dytë draftin qeveritar për reformën në drejtësi dhe duke dëshmuar se drafti shkel rende Konventen Europiane te te Drejtave te Njeriut, si dhe duke i qëndruar parimeve të shprehura […]Read Post ›

Advertisements

MOS KOSOVË

nga Edison Ypi… Kosovë e dashur, e di që nuk i ke mirë punët dhe po do me vra veten me plumb n’tamth. Mos Kosovë. Më lër ta bëj unë i pari rrugën e plumbit dhe vij të tregoj çfarë pashë. Ja, ika, dhe erdha. Pashë kalorës trima diva dardanë. Fluturonin mbi kuaj. Mposhtnin Keltë […]Read Post ›

Advertisements

BESETHYERI EDI RAMA.

BESETHYERI EDI RAMA. nga Jakup Gjoçaj gazetar… Nje personalitet qe te behet Nje lider, nje Udheheqes i popullit, pertej permasave partiake te nje kryetari partie politike, apo te pretendoje qe te jete i tille, perveç karizmave si: – Largpamesia, – Personaliteti – Intelektualizmi – Kultura – Modestia – Thjeshtesia duhet te karakterizohet mbi te gjitha […]Read Post ›

Advertisements

BESETHYERI EDI RAMA.

nga Jakup Gjoçaj gazetar… Nje personalitet qe te behet Nje lider, nje Udheheqes i popullit, pertej permasave partiake te nje kryetari partie politike, apo te pretendoje qe te jete i tille, perveç karizmave si: – Largpamesia, – Personaliteti – Intelektualizmi – Kultura – Modestia – Thjeshtesia duhet te karakterizohet mbi te gjitha nga BESA, nga […]Read Post ›

Advertisements