Kryeministri shqiptar që u rrëmbye nga Sigurimi dhe KGB dhe vdiq në burgun që ndërtoi vetë.

 Mes 10 kryeministrave të vrarë të shtetit shqiptar dhe 6 prej tyre që nuk kanë varr është edhe Kostaq Kota (i treti djathtas në foto) Dy herë kryeministër, kryetar i parlamentit, kryetar i Dhomës së Deputetëve, ministër i Brendshëm, kryetar i kryesisë së Kongresit të Lushnjes dhe pjesmarrës në shpalljen e Pavarësisë, Kostaq Kota ishte kryeministër më […]Read Post ›

Advertisements

Nuk ka fund, zv/ministri Brendshëm i dënuar 4 vjet për trafik makinash të vjedhura.

May 31, 2016 Tmerr dhe turp, një qeveri e kapur për gryke nga thonjtë e mafies. Ligji i Dekriminalizimit pritet që të nxjerrë të tjerë zyrtarë me të kaluar kriminale. Sot Elvis Rroshi u largua nga posti i kreut të Bashkisë së Kavajës pasi ka qenë i dënuar në Itali për përdhunim në grup. Por, […]Read Post ›

Advertisements

DOKUMENTI/ Rroshi gënjeu dhe sot. Në Itali i dënuar për përdhunim në grup.

May 31, 2016 Të tjera detaje mësohen rreth të shkuarës së Elvis Rroshit, i cili dha dorëheqjen sot nga posti i kreut të Bashkisë së Kavajës. Sipas versionit të tij, sot mësoi papritur se është dënuar në Itali në vitin 1992, por nuk e dinte që ekzistonte ky vendim gjykate. Edhe këtë herë Rroshi gënjeu. […]Read Post ›

Advertisements

Ministri seks me transtitin.

Politikani seks me transvestitin. Exclusive nga Armir SHKURTI 31/05/2016 16:52 Ka ca ditë që po e presim me minuta të na dalë një video edhe më e rëndë se ajo e Dibrës, kur kryetari i Bashkisë kërkonte seks në këmbim të një vendi pune. Pas saj nëpër media e rrjete sociale, po aq sa edhe […]Read Post ›

Advertisements

Pengmarrja.

Identifikohen këshilltarët me rekorde kriminale në këshillat bashkiake të 61 njësive vendore. Ja veyem disa nga emrat e këshilltarëve të dënuar, veprat penale të kryera si dhe masën dënimit, sipas vendimeve të gjykatave, brenda dhe jashtë vendit. Gjithsesi, formularët e vetëdeklarimit të anëtarëve të parlamenteve vendore, nxjerrin në pah një tjetër dimension të dështimit të […]Read Post ›

Advertisements

Nuk e dija!???? Jam i dënuar në Itali….Jep dorheqjen Roshi i Kavajës, dhe radha-rilindase vazhdon……

Jep dorëheqjen kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Rroshi. Letra: Unë nuk e dija, por jam i dënuar në Itali May 31, 2016   Edhe kur jep dorëheqjen gënjen! Kryetrafikanti i Kavajës ikën i pari nga dekriminalizimi, jep dorëheqjen   Edhe kur jep dorëheqjen gënjen! Deklarata e plotë e Roshit U bënë vite që mbi mua hidhen […]Read Post ›

Advertisements

Vajza me AIDS denoncoi deputetin Taulan Ballën për përdhunim.

Vendi i kësaj qeverie në Lanë. Vajza me AIDS denoncoi Ballën për përdhunim – Si e pritet përjashtimin nga Parlamenti? Një nderim i veçantë. Pse? Asgjë për njeriun nuk mund të jetë më themelore se sa fjala e lirë. Ky është një ndëshkim që marr për fjalën e lirë. Kjo vetëm sa nxjerr në dritën […]Read Post ›

Advertisements

DerStandard: Njeriu i qeverisë rrëzon reformën në drejtësi.

Nga Adelheid Wölfl/ Der Standard Pak kohë më parë në Shqipëri një gjykatës përfundoi në spital me plagë të shkaktuara nga një therje. Ai pretendoi se ishte “një budallalëk i vogël”. Në veturën e tij u gjetën mijëra euro. Gjyqtari tha se paratë ishin të “nipit”, i cili ia kishte dhënë që t’i çonte në […]Read Post ›

Advertisements

Rama në zyrën e Metës,ambasadori i SH.B.A_së, Donald Lu,në zyrën e Berishës.

May 30, 2016 Dy takime diamentalisht te kunderta! Në fakt çdo të mërkurrë Rama do apo jo,shkon në zyrën e Metës, ndërsa Ambasadori i SH.B.A_së z Donald Lu, preferon zyrën e Berishës, për tu konsultuar apo për ta “informuar” me të rejat e fundit, pë situatën dhe përpjekjet e komunitetit ndërkombëtar pë të arritur një […]Read Post ›

Advertisements

“Në arrat e Saje qorrit”.

May 30, 2016   Berisha i përgjigjet Tahirit, publikon foto të tjera: “Në arrat e Saje qorrit” Pas reagimit të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për parcelat me kanabis, ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook të tjera foto të parcelave të kultivuara me lëndë narkotike kanabis sativa. Dje, Berisha publikoi një foto nga gryka […]Read Post ›

Advertisements