Raketa Trump nuk ka të ndalur.

Sondazhet zyrtare. Përmbysen rezultatet, Donald Trump 43% ndërsa Hillary Clinton 39% Pas votës  së britanikëve pro Brexit, duket se ajo e amerikanëve pro miliarderit Donald Trump President i SHBA-ve, do të jetë shkundja e rradhës që do ti jepet rendit botëror. Sondazhet më të fundit tregojnë qartë se, miliarderi njujorkez Trump ka kaluar në avantazh […]Read Post ›

Advertisements

Bilal Shehu spiunon Edi Ramën. Skandali publikohet zyrtarisht edhe nga Departamenti Amerikan i Drejtësisë.

Departamenti Amerikan i Drejtësisë ka publikuar detajet e plotat të hetimit që ka të bëjë fondet e paligjshme që janë injektuar në fushatën e elektorale të Obamës gjatë vitit 2012. Rasti i shqiptaro amerikanit që ka marrë para nga Edi Rama dhe i ka injektuar ato në fushatën e Obamës vetëm e vetëm që ish […]Read Post ›

Advertisements

Paralele,ne kohe te ndryshme….

Nga Muharrem Meko. Aty nga gjysma e dyte e mandatit te dyte,te qeverisjes “Nano ” ( 1997-2005),si gjitheandej edhe ne Korce,PS , gati kishte prekur fundin ;- peng i nje grushti interesaxhinjesh,ku spikatnin dy prej tyre;- nje skuth i ardhur nga tregu i valutes…dhe nje derr,i lyrosur neper hamamet dhe qilaret e xhamive ! Nderhyrja […]Read Post ›

Advertisements

Rama nën hetim nga FBI? Shkeli ligjin për donacionet në fushatat presidenciale në SHBA.

Brenda një dite ndaj kryeministrit  Edi Rama kanë zbarkuar nga përtej Atlantikut dy goditje të forta. E para është një shkrim në gazetën “Washington Time”, në të cilin ai cilësohet hapur si një kryeqeveritar, nga njëra anë arrogant në mënyrën si ushtron pushtetin e tij dhe nga ana tjetër si një individ në shërbim të […]Read Post ›

Advertisements

Po na merrni pronat forcërisht, dhe po na dhunoni.

Mesazh per Ardian Cipen nga banoret e Himares Sot, individe te dhunshem nga Laci, u futen ne mbledhjen e Keshillit Bashkiak te Himares dhe pasi shane me fjalor skandaloz, dhunuan banoret. Ne foto i gjakosur, Manol Zoto, prona shekullore e te cilit kerkohet te grabitet me dhune. Ne keto momente kemi nje thirrrje per nendrejtorin […]Read Post ›

Advertisements

Washington Times: Rama lidhje të ngushta me korrupsionin dhe krimin e organizuar.

Gazeta amerikane “Washington Times” ka publikuar një shkrim nga Jason Katz, i cili është drejtor në një kompani amerikane. dhe ish-zyrtar amerikan. Shkrimi godet Kryeministrin Edi Rama, duke e cilësuar se mban lidhje të ngushta me krimin e organizuar dhe korrupsionin. Këtë shkrim, “Washington Times” e ka titulluar “Një Albatros në Shqipëri”. “Shqipëria ka një […]Read Post ›

Advertisements

Babi Edi, më rrafi Argita me hamburger!

Nga Ilir Demalia Babi Edi, më rrafi Argita me hamburger! Komisioni parlamentar “grushti-hamburger” Policia dhe prokuroria shqipëtare ka thirrur Jamarbër Maltezin për grushtin kundër Taulant Ballës dhe Argitën për hamburger-in që lëshoj në drejtim të Ballës. Policia, prokuroria shqipëtare nuk kanë të qartë alfën e juridiksionit ligjor që: për një “krim” të kryer jo më […]Read Post ›

Advertisements

Plani për rrëzimin e komunizmit, CIA tentoi të rekrutonte diplomatë dhe anëtarë të Sigurimit, SHBA i trembej krijimit të bazave ushtarake nga Moska, synohej ndërhyrje me parashuta nga Afrika e Veriut.

  Dalin në dritë të tjera detaje mbi misionet e SHBA në Shqipërinë komuniste, për rrëzimin e regjimit të Enver Hoxhës. Në vijim të dokumentit të deklasifikuar nga CIA mbi tentativat në vitin 1952 për të dërguar agjentë në Shqipëri, jepen informacione shtesë mbi planin e SHBA. Në dokument theksohet se CIA tentoi të rekrutonte […]Read Post ›

Advertisements

Harroji shantazhet, propozimet na u bënë për të anashkaluar rekomandimin 88 të Venecias.

Lulzim BASHA… Qeveria nisi dhe vijon njëanshmërisht dhe pa konsensus, procesin parlamentar të ndryshimeve të Kushtetutës dhe të paketës së ligjeve zbatuese. Opozita, unë personalisht, i denoncuam lojërat qeveritare dhe i mbetemi të njëjtit qëndrim: Pa materializimin në paketën e ndryshimeve kushtetuese të rekomandimit 88 të Komisionit të Venecias, për të katër institucionet njëherazi, nuk […]Read Post ›

Advertisements

Joleza i shkruan ambasadorit Lu: ‘Jam e shqetësuar për nenin 69’.

Xhaxhi Donald L(ove)U Bukur e bëra me Love pz. ❤ Të falenderoj shumë xhaxhi Donald Lu që ke besim tek ne. Direkt pas deklaratës suaj se duhet mbështetja nga të rinjtë për reformën, më ka shkruar tezja dhe më ka thënë: “Joleza, Lu kërkon mbfështetjen tënde, jepja”. Unë jam e gatshme të ta jap xhaxhi Donald. […]Read Post ›

Advertisements