Mbetjet kancerogjene Italjane, janë “ndihma ekonomike” nga rilindja për shqiptarët.

Kjo liste perfshine lende me potencial te rrezikshem radioaktiv, plehra te qimeve dhe lekurave te kafsheve dhe te peshqve qe permbajne te gjitha llojet e alergjeneve, por dhe tonelata mikrobe virulent qe zhvillohen ne teren te tyre dhe qe shkaktojne jo vetem semundjet alergjike dhe ato qe kalojne nga kafsha tek njeriu, por dhe te […]Read Post ›

Advertisements

Lajthitjet e Ramës për plehrat

Do e bej Shqipërinë më të pastër duke sjellë plehra nga jashtë.   Kur plehrat i sjell Saliu shkaktojnë kancer, kur i sjell unë të pastrojnë mushkritë.   Unë organizoj referendum për tu zgjedhur vetë, por ndaloj referendumin qytetar kundër importit të plehrave.   Qeveritë që importojnë plehrat janë të kapura nga mafia, unë do […]Read Post ›

Advertisements

Zbulohet lidhja e ministrit shqiptar me agjenten e shërbimit sekret serb.

Qeveria shqiptare ndodhet pranë një skandali të rëndë seksual që pritet të shkaktojë një tërmet brenda radhëve të saj. Shërbimi Informativ Shtetëror i ka dhënë disa dokumenta konfidenciale policisë shqiptare se një nga ministrat më të rëndësishëm të saj është pleksur me një agjente të shërbimeve sekrete serbe. Por si ka ndodhur kjo përfshirje? Sipas […]Read Post ›

Advertisements

Ja si janë varur shqiptarët nga Turqit, Serbët dhe Grekët.

Marrëveshja turko-jugosllavo-greke për shkëmbimin e popullatës e cila u nënshkrua në Lozanë të Zvicrës. Më 30 janar 1923 u nënshkrua në Lozanë marrëveshja e veçantë turko-greke, mbi shkëmbimin e grekëve të Anadollit, me “turqit” (këtu u përfshinë shqiptarët e besimit mysliman nga Çamëria) e Greqisë. Me një dekret Greqia përvetësoi pronat e shqiptarëve myslimanë dhe […]Read Post ›

Advertisements

Ngrehuni të ngrihemi.

Ngrehuni te ngrihemi. Ti veme perpara, si dosat, si derrat, ta pastrojme, ta shpetojme shqiperine, nga gjarperinjte dhe ferrat. Ku po shkon shqiperia. Ku kekojne ta cojne te pa udhet, banditet,hajdutet, drogaxhijte, maskarejte, pleraxhijte dhe shushunjat qe e kane marre peng dhe nuk po e lene kete vend te marri fryme. Kush jane keta bastarde […]Read Post ›

Advertisements

E gërvishta pak Majlinda Bregun dhe doli Lenka Çukoja.

Nga Ndriçim Kulla/ Pasi bëra një replikë mëse normale me Majlinda Bregun për tezat që ajo ka paraqitur në disa intervista televizive, zonja reagoi jo duke më kthyer përgjigje për analizën që iu bëra tezave të saj, por duke bërë sulme personale ndaj meje. Zonja Bregu e nis përgjigjen e saj ndaj meje duke më […]Read Post ›

Advertisements

Komisioni Europian njeh Çështjen Çame, ja përgjigja që Komisioneri Hahn i kthen deputetes greke Spyriaki.

komisioneri Johahens Hahn, i cili në një seancë dëgjimore me eurodeputetët, ka theksuar faktin që çështja e detit, ndryshe nga sa ka deklaruar ambasadorja greke në Tiranë, njihet nga Komisioni Europian si një çështje e pazgjidhur mes dy vendeve. Komisioneri Hahn është ndalur në mekanizmin dypalësh në adresimin e çështjeve historike,ku Komisioni njeh si të […]Read Post ›

Advertisements

Çfarë fshihet mbas ketij takimi?

Kryeprokurori Adriatik Llalla u takua dje në Korçë me kryeprokurorin e Maqedonisë. Çfarë fshihet pas këtij takimi: Mediat në Tiranë shkruajnë se familja e kryeprokurorit mund të jetë në Gjermani, por gojët e liga thonë se ka mundësi të jenë në Maqedoni tek djali i xhaxhait të tij, historiani, Arben Llalla i cili jeton prej […]Read Post ›

Advertisements

FAJIN E KA…. Rama injorant apo në shërbim të mafies?

Nga Blendi Kajsiu Nuk dua të besoj se kalimi i ligjit të plehrave nga Kryeministri Rama është produkt i kapjes së tij nga mafia e plehrave. Nuk dua të besoj gjithashtu që Rama është një mashtrues ordiner, që e përdori ligjin e plehrave thjesht për të ardhur në pushtet. Ndaj i vetmi justifikim që më […]Read Post ›

Advertisements

Dje një deputet ka hyrë në burgun 302 e ka takuar Dritan Dajtin dhe një politikan të arrestuar.

Gazetari Artan Hoxha ka bërë publike sot se, një deputet i Komisionit të Sigurisë në Kuvend, ka takuar Dritan Dajtin në qelitë e burgut 302 në Tiranë dhe një politikan të arrestuar i cili ndodhet në këtë burg. Deklaratat gazetari Hoxha i ka bërë në News24. Ja çfarë thotë Artan Hoxha: Një grup kriminal që […]Read Post ›

Advertisements