Mos u mërzit koleg!

Nga Sokol Shameti / Kryeministri Rama arriti sërish të diktojë i pashqetësuar, temën me të cilën do të merren të gjithë këtë javë. Prej muajsh tashmë, skena politike dhe ajo publike në Shqipëri, janë lënë pa luftë nën dominimin e këtij njeriu, i cili si një solist i vetëm ligjëron mbi çështjen tek e cila të […]Read Post ›

Advertisements

SKANDALI/ Depot farmaceutike marrin mallra të skaduara nga jashtë dhe ua shesin shqiptarëve.

“Disa depo farmaceutike marrin barna nga jashtë në prag të skadencës dhe paguhen për ti shkatërruar këtu në Shqipëri”. Kështu deklaron deputetja demokrate Albina Deda e cila më përpara se të hynte në parlament ka punuar si mjeke. Ajo ka hedhur akuza të rënda në medie, por nuk ka permendur emrat e depove që kryejnë […]Read Post ›

Advertisements

Liljana Elmazi: Të largohen ata që po e mjelin PD-në si lopë.

Deputetja demokrate e Vlorës Liljana Elmazi ka reaguar ashpër në rrjetin e saj social ndaj atyre njerëzve që ajo vlerëson se po “e mjelin PD-në si lopë”. “Do të shpëtojë ndonjëherë PD nga ata pseudodemokratë që e duan si ” lope” për ta mjelë kur është në pushtet, apo për të bërë karrierë në opozitë […]Read Post ›

Advertisements

Qeveria Rama në mbështetje të projektit të vjetër serbo-rus.

Shkruan prof.Dr. Eshref Ymeri Në internet, lexova analizën e zotërisë Lumir Abdixhiku, me temë “Projekti ynë”. Më bënë shumë përshtypje dy paragrafet e para të kësaj analize: “Skandaloze, në secilin vlerësim të mundshëm, nga secili këndvështrim i mundshëm, mbetet nënshkrimi i marrëveshjes në mes të ministres për Zhvillim Ekonomik të Shqipërisë, Brunilda Paskali, dhe sekretarit […]Read Post ›

Advertisements

Dil nga terri ku je futur.

  NGA DOM GJERGJ META I dashur A., Kam qenë edhe famullitar në zonën tënde, për pak kohë, të themi rreth 2 vjet, aty diku përreth fshatrave të Fushë-Krujës, që këto ditë u përfol për kultivim lëndësh narkotike. Më njeh edhe ti se jemi takuar shpeshherë apo më ke parë në rrugët e fshatit tënd, […]Read Post ›

Advertisements

Nipi i ballistit: U pushkatua pa gjyq me djalin 18 vjeç, kur i zhvarrosëm i gjetëm të dy për dore.

Sokrat Turtulli, një prej familjarëve të njërit prej anëtarëve të Ballit të pushkatuar pa gjyq, nipi i Sadik Turtullit i quan të papranueshme reagimet ndaj Nishanit, teksa kujton vuajtjet e familjes së tij. Ai e quan turp për të rinjtë e sotëm që kanë mentalitet komunistësh, ndërsa kujton momentin e zhvarrimit të xhaxhait me të […]Read Post ›

Advertisements

Kur ta ndjen bytha acarin.

Edi Rama ‘i palumtur’ në Kosovë. Rikthimi në Kosovë për herë të parë pas vizitës në Serbi i kryeministri të Shqipërisë Edi Rama, nuk duket se po i pëlqen edhe aq. Rama ka pasur shumë kritikat nga pala kosovare duke nisur nga ministra, analistë dhe publicistë të ndryshëm rreth vizitës së tij të fundit në […]Read Post ›

Advertisements

Kathimerini”: Pas PDIU fshihet gishti i Erdoganit. Ka shumë biznese partia.

“Një parti e vogël…dhe pas saj Erdogani”. Ky është titulli i një artikulli të gazetës “Kathimerini” të së dielës, që analizon rolin e partisë së çamëve në Shqipëri, deklaratat e Komisionerit Hahn, gjendjen politike në vend para zgjedhjeve parlamentare dhe ato për presidentin, si dhe minimin e marrëveshjes për kufirin detar midis Shqipërisë dhe Greqisë. […]Read Post ›

Advertisements

12 më të kërkuarit e Policisë së Tiranës, ja historitë e tyre dhe krimet që kanë kryer.

Policia e Tiranës ka bërë publike fotot e 12 personave, që për këtë drejtori policie rezultojnë të jenë më të rrezikshmit. Ndërkohë që sipas kësaj policie, në këtë grup përfshihen edhe 3 gra. Në listën e personave të rrezikshëm , bie në sy mungesa e disa personave të implikuar në vrasje, por që nuk janë […]Read Post ›

Advertisements

Butka rrëfen masakrat e Mehmet Shehut dhe letrën e tij ku shkruante: “E tepruam”

Uran BUTKA Një nga betejat më të përgjakshme të luftës civile ndërmjet Ushtrisë NÇ dhe forcave luftarake nacionaliste ishte lufta në Golem të Lushnjës, më 21 tetor 1943, pas prishjes së njëanshme të marrëveshjes kombëtare të Mukjes nga komunistët, me nxitjen e emisarëve komunistë jugosllavë Miladin Popoviç e Dushan Mugosha dhe pas Konferencës së Labinotit […]Read Post ›

Advertisements