A do të kërkojnë dënimin e diktatorit Enver Hoxha?

A do të kërkojnë dënimin e diktatorit Enver Hoxha? Nga Reshat Kripa/ Këto ditë një lajm i bujshëm po qarkullon në vendin tonë. Më datën 28 janar në sallën kryesore të Pallatit të Kongreseve do t’u organizoka një kuvend kombëtar me të përndjekurit politikë ku do të shpallet edhe një parti e tyre dhe sipas […]Read Post ›

Advertisements

A do të kërkojnë dënimin e diktatorit Enver Hoxha?

Deklarate për shtyp Këto ditë një lajm i bujshëm po qarkullon në vendin tonë. Më datën 28 janar në sallën kryesore të Pallatit të Kongreseve do t’u organizoka një kuvend kombëtar me të përndjekurit politikë ku do të shpallet edhe një parti e tyre dhe sipas të dhënave, organizatori i saj do të jetë ish-anëtari […]Read Post ›

Advertisements

Guidi: Si e transportoja drogën e narkosve shqiptarë. Njëri i afërt i një politikani të njohur. Kush është Çakalli?

Guido Andrea Guidi, 68 vjeç, u arrestua në Shqipëri pasi avioni i tij ra në Ishëm. Pak ditë më parë atij iu dorëzua pasaporta dhe me avionin e parë për Bolonja, ai iku nga Tirana. Pas arrestimit në Shqipëri, ai nisi të bashkëpunojë me policinë dhe duke treguar emrat e trafikatëve të drogës nga Shqipëria […]Read Post ›

Advertisements

Muça vrau veten për faturën e energjisë në ditëlindjen e djalit.

  Armand MAHO/ Atë të martë Klaudio Muça kishte ditëlindjen e djalit. “Qëndroi me mua deri në orën 11:00, më pas u largua për të mos e parë më. I thashë të qëndronim dhe pak, por më tha që e kish marrë malli për djalin. Në fakt, mërzia i kish ardhur ngaqë nuk kish se […]Read Post ›

Advertisements

Rilindja që vret.

Jakup B. GJOÇA/ Viktima e fundit e qeverisjes së Rilindjes Socialiste, ishte një 31 vjeçar, që u vetvar, ngaqë ai dhe familja e tij është në mjerim të plotë, i papunë, i pandihmë nga shteti, dhe i pamundur që të paguante energjinë elektrike. Viktima, në momentin e fundit të jetës, kishte përballë këto rrugëzgjidhje:1. -Nëse […]Read Post ›

Advertisements

Tre maskarenjtë e Shqipërisë.

   Nga Artan Fuga/ I duan komisionet në qendrat e votimit sepse duan të manipulojnë votat? Po, sigurisht! Por, kaq është shumë pak. Cfarë tregon sociologjia e këtyre komisioneve shumë më tepër sesa kaq? Aty përqendrohet pabesia e forcave politike karshi njera tjetrës. Pabesia përmbi besën e shqiptarit që i këndojmë me lahutë, cifteli dhe […]Read Post ›

Advertisements

TURP/ Rea me kancer kërkon të jetojë një ditë më shumë, Rama paguan kurat e Bashkim Finos.

  Një vajze të vogël, e cila quhet Rea, është vetëm 12-vjeçe dhe vuan nga “Karcinoma”, një lloj tumori i rëndë, i cili ka nevojë për ndërhyrje të menjëhershme jashtë shtetit, qeveria ka miratuar përmes një VKM-je, fondin për mbulimin e pjesshëm të shpenzimeve mjekësore të Bashkim Finos. Po për Rean e gjorë, e cila […]Read Post ›

Advertisements

Injoranca nuk është virtyt zoti Ministër!

Letër publike për Ministrin Grek të Mbrojtjes, Panos Kamenos I nderuar zoti Ministër, Jam tejet i befasuar nga një seri lajmesh sipas të cilave ju kërkoni dënimin maksimal për 7 rekrutë të ushtrisë greke me kombësi shqiptare, që në grumbullimin e tyre të parë ushtarak, kanë pozuar me shënjën e shqiponjës, një simbol i kombit […]Read Post ›

Advertisements

Arroganca e një sorosiani.

Nga Dritan Kaba/ Në mediat vizive pashë e degjova nje deklaratë të një ushtari të Sorosit. Arrogance qe buron nga humbja jo vetem e establishmentit politik ne SHBA, por edhe e humbjes se madhe financiare te padronit te tij pesuar vetem kete muaj me mbi 1 miliard dollare. Arrogance qe e ka zanafillen ne humbjen […]Read Post ›

Advertisements

Halil Matoshi – Mustafa Nanos: Je komunist dhe matrapaz. Ndërhyn Robelli: Pse nuk ja japim Korçën, Greqisë?

Halil Matoshi ka replikuar me Mustafa Nanon, i cili në një shkrim të një dite më parë, thoshte se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, është një ide e mirë. “Disa publicista me mendesi matrapazesh tygjar edhe shtetin, kombin e atdheun i shohin si mallna tregu – pra te kembyeshme lehtesisht – si ky […]Read Post ›

Advertisements