VIDEO-LIVE/ Basha : Paratë tuaja janë në xhepat e tyre, me ‘Ne’ nuk do të ketë pension nën 250 mijë lek.

  Në ditën e 11 të protestës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur në atë që ai e quan “Çadrën e lirisë” pensionistët, duke u ndalur tek shqetësimet me të cilat ata përballen çdo ditë. Basha tha se qeveria aktuale ka mashtruar pensionistët, pasi sipas tij, jo vetëm nuk mbajti premtimet, por i […]Read Post ›

Advertisements

1400 kontenierë me mbetje kimike u zhdukën në Shqipëri. Antimafia italiane nis hetimin për zyrën e Ramës.

  Mediat italiane kanë hedhur dritë mbi një skandal ku është Shqipëria është në qendër të tij, e që ka të bëjë me importin e plehrave në Shqipëri. Sipas investigimit të një media italiane, bëhet fjalë për rreth 2600 kontenierë secili me 22 ton mbetje që duhej të përfundonin për tru ricikluar Maqedoni, por në […]Read Post ›

Advertisements

Kryeministri Rama terrorizon bisneset shqiptare me ANTILIGJE dhe me gjoba milionë euro!

Jakup B. GJOÇA Udhëtoja pardje me autobus të një kompanie shqiptare, nga Athina në Tiranë. Në Gjirokastër, autobuzin e ndalon kontrolli I Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Kontrolli i DPT-së, pasi kontrolloi të gjithë dokumentacionin që i dha shoferi, filloi të kontrollonte edhe biletat e udhëtarëve. -Ju ku e keni prerë biletën? – më pyeti […]Read Post ›

Advertisements

Takim i kushërinjëve në Athinë.

  Bushati takim zyrtar në Athinë, do ta shoqërojë vajza e tezës së tij. Takim i kushërinjëve në Athinë, ministri do uroj vajzen e tezes së tij mbasi e ka emëruar anbasadore të Republikës së Shqipërisë në Greqi. Më bukur nuk ka…Ikën një dajë dhe vjen një teze ! Fatkeqësisht, kështu ndodh ikën një dajë […]Read Post ›

Advertisements

Shpërthen aktivistja demokrate e Fierit: Jeni shitur, na lodhe ti Mesilë, Majlindë, Ridvan, Astrit…

Aktivistja e Partisë Demokratike të Fierit, Enkelejda Veliu ka shpërthyer sot ndaj të djathtëve që sipas saj disa janë shitur dhe janë bërë si kreditë e këqija e tani sipas saj është koha që ata të shlyejnë për PD-në. Ajo e ka quajtur Lulzim Bashën lider por ndërkohë ka kritikuar disa figura qëndrore të Partisë […]Read Post ›

Advertisements

Shkruan SPJV: Kush e kërcënon simpatiken Romana Vlahutin.

Romana Vlahutin është ambasadore BE në Tiranë, një grua simpatike, e kudondodhur në raste festash dhe që jeton në një rezidencë private në periferi të kryeqytetit, në një vend super të ruajtur ose më saktë mu përballë rezidencës  së ambasadorit rus në Tiranë. Rezidenca e Romana Vlahutin është vërtet e bukur, çmimi i blerjes është […]Read Post ›

Advertisements

Dikush po pret castin.

Policia bëri një akt lufte ndaj liderit të opozitës, pra me naivitet apo me djallëzi dikush e ka sajuar që protesta e opozitës të humb durimin dhe të kalojë në akte  dhune e përballje me forcat e policisë. Policia bëri padi ndaj Lulzim Bashës për thirrje antikushtetuese dhe antiligjore, pas deklaratave të forta të kreut […]Read Post ›

Advertisements

Musine Kokalari, gruaja që trembi komunistët. Zbulohen pseudonimet e 20 sigurimsave.

Musine Kokalari u përndoq për gati 4 dekada. Por nga 10 shkurti, dosja e saj u hap me kërkesë të vetë familjes, për të hedhur dritë mbi ata që e survejuan dhe ata që e dënuan gjatë regjimit komunist. Top Channel hap për herë të parë dosjen dhjetëra vjeçare të disidentes së burgosur dhe internuar […]Read Post ›

Advertisements

Protesta e PD/ Basha tjetër paralajmërim: E kemi “ushtrinë” për të larguar bandën në qeveri.

Ora e fitores po vjen”, “Republika e Re”, “Qeveria e krimit ka rënë” “Mos na provokoni se turma bëhet e papërmbajtshme”. Këto dhe të tjera shprehje artikuloi sot kur shënohet dita e 9-të e protestës në çadrën para kryeministrisë kryedemokrati Lulzim Basha, duke u shprehur i bindur se vendit i duhet sot më shumë se […]Read Post ›

Advertisements

Zharrëzi, si Veliaj ndërseu Qorrët e tij kundër Bashës

Protesta e banorëve të Zharrëzës para Ministrisë së Energjetikës po sabotohet nga njerëzit e Erion Veliaj dhe të Partisë Socialiste. Lideri i opozitës, Lulzim Basha kishte marrë miratimin e përfaqësuesve të protestës së Zharrëzës për të bashkëbiseduar me ta para Ministrisë së Energjetikës, por kur shkoi atje kanë qenë njerëzit e Veliajt që kanë thirrur […]Read Post ›

Advertisements