“Gazetari” qëka deklaruar Honorare 30 milionë lekë/ vit nga një radio në Elbasan, është kandidat për deputet i PS.

“Gazetari” ka deklaruar Honorare 30 milionë lekë/ vit nga një radio në Elbasan, është kandidat për deputet i PS
Jakup B. GJOÇA

Gazetari kritik ndaj korrupsionit të Kryeministrit Rama dhunohet në mes të Ditës,
në Bulevard të Tiranës.
Ndërkohë, që…..
Gazetari puthëdorë i Ramës shpërblehet me honorare 30 milionë lekë në vit nga një radio lokale në Elbasan.
Aty ku kryebashkiak është “Kandidati” Rama-iat Qazim Sejdini,
që nga Shekulli i kaluar!

Një gazetar, ka (vet)deklaruar të ardhura vjetore 30 milionë lekë, si honorare shpërblimi nga një radio në Elbasan, kur, njëkohësisht, punon dhe merr rrogë të rregullt nga RTSH në Tiranë.
Gazetari është i sinqertë me ligjin. Gazetari është i sinqertë edhe me miletin. Është shpërblyer nga radioja në Elbasan me 30 milionë lekë në vit. Natyrisht, për shërbesën mediatike që i ka bërë.
Vetëm institucioni shtetëror i Luftës kundër Pastrimit të Parave të Zeza, i cili drejtohet nga financieri i Partisë Socialiste, flë gjumin e madh dhe nuk shqetësohet hiç!
Ndoshta Institucioni shtetëror i Luftës kundër Pastrimit të Parave të Zeza, është katandisur si WC, që vetpastron jashtëqitjet e KORRUPSIONIT, është mallëngjyer nga sinqeriteti i madh i gazetarit, që i vetdeklaron 30 milionë lekët e shpërblimit honorare nga radioja në Elbasan. Dhe, në Shqipëri, kur tregohesh i sinqertë, as Ligji nuk të prek.
Sepse, është një rast i rrallë, që dikush në Shqipëri, të vetëdeklarojë milionat lekë, që shpërblehet me honorare.
As deputeti socialist Alfred Peza, nuk ishte KAQ i sinqertë me Ligjin, që nuk i kishte deklaruar miliardat lekë të shpërblyera nga honoratet, kur punonte në Televizion, por në qetësi dhe dashuri për pasurinë, bleu aksione bankare!
Prokuroria në Shqipëri është në luftë të hapur me Institucionin shtetëror të Luftës kundër Pastrimit të Parave të Zeza, ndaj nuk mund të hetojë, sesi mundet që një radio në Elbasan paguan honorare 30 milionë lekë në vit, një gazetari, që, njëkohëshisht, punon dhe merr rrogë nga RTSH!!!
Ju shqiptarë, që jeni të papunë, që jeni të pangrënë, që jeni pa shtëpi, që detyroheni të braktisni familjarisht dhe fshatçe edhe Shqipërinë dhe të katandiseni azilantë urie nëpër rrugët e Europës, mund të çuditeni, sesi në Shqipëri, një radio lokale në Elbasan ka kaq qindra miliona lekë për të paguar 30 milionë lëkë honorare vjetore një gazetari!!!
Ju shqiptarë, që vetëvriteni ngaqë nuk paguani dot as qindarkat e dritave, sepse nuk e duroni dot as turpin e Burgut dhe të Padrejtësisë sociale, ju bie zali dhe gjaku ju shkon në tru, kur mendoni se sa qindra milionë euro përfiton fitime vjetore pronari I një radio në Elbasan, derisa ka dhe paguan 30 milionë lekë si honorare vjetore një gazetar!
Ju, rrogëtarë të Administratës Publike, që keni 4 vjet që qeveria e Rilindjes Socialiste nuk u rrit kurrë rrogat, edhe pse shpërbleheni me 40.00 lekë rrogë mujore, mund të çuditeni, sesi në Shqipëri, një radio lokale në Elbasan ka kaq qindra miliona lekë për të paguar 30 milionë lëkë honorare vjetore një gazetari!!!
Por ju shqiptarë të mjerë, ndoshta e keni harruar, që në Elbasan qeveris dekata të tëra kryebashkiaku socialist, që ka edhe karpuzin, edhe thikën!!!
Familjet e varfëra në Elbasan kanë vite që nuk marrin nga Bashkia ASNJË QINDARKË LEKË ndihmë sociale dhe ekonomike, edhe pse drejton dekada të tëra kryebashkiaku socialist, sepse qindra milionat e lekëve të Bashkisë së Elbasanit furnizojnë depozitat e pronarit të Radios në Elbasan, që ky, paskëtaj, të shpërblejë me qindra milionë lekë honorare vjetore shërbëtorët e lajmit!!!
Të gjitha gazetat dhe televizionet e Europës japin Kryelajm të Ditës, që në Elbasan të Shqipërisë (Ndoshta) janë groposur mijëra tonelatat e Mbjetjeve Kimiko – Bërthamore, që janë importuar në Shqipëri nga Mafia Italiane, mirëpo kryebashkiaku socialist, që qeveris Bashkinë e Elbasanit që nga Shekulli I 20 – hesht dhe nuk mund të përgënjeshtrojë DOT TË VËRTETËN, edhe pse radioja në Elbasan shpërblen me 30 milionë lekë honorare në vit gazetarin e RTSH!!!
Jo më kot, kryeministri Socialist propogandoi me bujë të madhe inagurimin e Landfillit në Elbasan, NDOSHTA, për të groposur në fshehtësi të madhe edhe mijërat tonelata të mbejtjeve Kimiko – Bërthamore, që kishin bërë pazarin me Mafian Italiane!!!
Ndoshta edhe gazetari që transmentoi nëpër Media këtë ceremonI festive inagurimi të Landfillit të Elbasanit nga kryeministri Rama dhe kryebashkiaku socialist i Elbasanit u shpërblye me 30 milionë lekë honorare.
Dje Parlamenti shqiptar nuk mundi votojë dot Vettingun, edhe pse Alfred Peza deputeti socialist, gazetar në profesion, ia dha votën me të dy duart mazhorancës. Deputeti Socialist Alfred Peza i sqaroi shqiptarët, që 1. 2 miliardë lekët që bleu aksione bankare, i ka “fituar” nga honoraret që u shpërblye nga puna si gazetar në Televizion, që nga 2011 deri në 2013.
Pra deputeti socialist Alfred Peza sqaroi publikisht shqiptarët që për 2 vjet, 2011-2013 mori nga televizioni ku punonte si gazetar 1.2 miliardë lekë!!
Sepse deri në 2010 shpërblehej vetëm me 600 euro në muaj, sipas deklaratës që ka bërë në gjykatë, por pas 2013-s është zgjedhur deputet dhe nuk është shpërblyer me honorare nga televizioni!
Dhe prokuroria, u bind nga ky sinqeritet i vetëdeklarimit të 1.2 miliardë lekëve pasuri të deputetit socialist Alfred Peza, ndaj edhe çështja e gjykimit (ndoshta) është pushuar, deri në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit 2017, në mënyrë të tillë, që të mos i griset imazhi politik Alfred Pezës dhe të mos i prishet karriera politike, pasi do të rikandidojë për deputet me Listat e Partisë Socialiste.
Mirëpo, vota e deputetit socialist Alfred Peza nuk mjaftoi që kryeministri Rama të votonte Vettingun me këtë parlament, pasi edhe deputeti tjetër socialist Armando Prenga dha dorëheqjen.
Ndaj gazetari që u shëprblye me 30 milionë lekë nga radioja e Elbasanit, është kandidat për deputet në Listat e Partisë Socialiste! Që me këto vota të gazetarëve, që do të bëhen deputetë, kryeministri Edi Rama, të votojë në parlamentin e ardhshëm Vettingun. Deri atëhere, është harruar edhe sesi gazetarët, që bëhen deputetë, përfitojnë qindra miliona lekë honorare në vit!!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s