Pse kjo luftë ndaj ndaj klasës së persekutuar.

Per 25 vite 90% te mediave jane servile te partive ne pushtet pasi keto te dyja sebashku i bashkon krimi dhe korrupsioni siq e bardha ne te zeze pronare te gazetave dhe Tv jane baron te droges dhe korrupsionit poashtu ne keto dite qe po kalojme po perjetojme spektakel mediatik te tipit komunist duke degjuar jehonen e propogandave te atyre qe pushtetin e Kane Parti Enver per tu pasuruar vete dhe per te dhunuar popullin e tyre duhet qe kaluam degjuam per arrestimin e 7 personave ne qytetin e Shkodres qe grabisnin Apo edhe gjobisnin biznesmenet dhe nder te tjera cdo dite ne media goditej ish i burgosuri politik Mustaf Lici si babai i njerit nga te arrestuarit per gjobvenie mirepo keto media si gjithmone nuk i lene kurre hapsire hetimit dhe gjykimit por versulen me shpate ne dore per te godiyur figuren e te ish burgosurve politik poashtu dhe idealet dhe bindjet e djathta….Mustaf Lici vjen nga nje familje e varfer Shkodrane pasi familja e tij e goditur nga kominizmi me internime dhe burgje deri ne pushkatime dhe perveq se nje familje e vuajtur Kane qene gjithmone nje familje e nderuar dhe e respektuar ne kte qytet ku vuajtjet per kte familje nuk paten te ndalur ku edhe vete Mustafa u burgos per vite te tera dhe eshte organizatori kryesor ne revolten e burgjeve ne Qaf Bari ku pas kesaj jeta e tij ishte ne fije te petit per pushkatim pas kesaj ne vitet 90 Mustafa lirohet nga burgu dhe vazhdon rrugen e tij lufte per liri dhe fjalen e lire dhe ne vitet ne vazhdim Mustafa krijin martine e tij Mendimi i Djathte Liberal duke u futur si shtrese e te burgosurve politik ne betejen e politikes pra vitet e burgut gjaku qe ai derdhi ne burgjet komuniste jo vetem se na bejne te jemi krenar per zotin Lici por nder te tjera duam ti pergjigjemi Hijenave te politikes duke ju thene…..Keni deputeten Luiza Gjuvani sot perfaqeson Parlamentin Shqiptar djali i Saj ka bere du vrasje deri Tani dhe baroni i droges keni Gramoz Rucin sek i pergjithsh i PS dhe deputet djali i tij baroni i droges dhe ka bere tre vrasje deri tani….Arta Dade deputete e Parlamentit Shqiptare djali i Saj ka bere nje vrasje dhe baron i droges dhe krimit…Valentina Leskaj deputete e parlamentit shqiptar djali i Saj nje vrasje dhe kapo i pastrimit te parave…Guvernatori i bankes Fullani…djali i tij kola e krimit dhe droges ne bllok etj etj pra kto Jane Ata qe duhet te jene te akuzuarit pas hekurave dhe te diskretituarit ku me politiken e tyre me mediat dhe leket e tyre mbulojne krimet e tyre me sulmet ndaj te tjereve,sot Mustaf Lici eshte anetar i keshillit bashkiak Shkoder eshte kryetari i te burgosurve politike dhe kryetar i nje partie dhe intelektual i nderuar dhe i respektuar nga te gjithe ku per cdo shpitar ai eshte nje frymezim dhe motivacion per te fituar lirine e munguar………..Marjan Gryka President i Pergjithshem i Shoqates Azem Hajdari

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s