Qeveria me Edi Ramën sot janë lepujt e vërtetë. Shqipëria është ngritur.

VIDEO/ Basha: Qeveria me Edi Ramën sot janë lepujt e vërtetë. Shqipëria është ngritur

Sot bëhen 3 javë të plota që opozita ka nisur protestën e saj në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa duke folur në bashkëbisedim për lirinë dhe politikanët e rinj, kreu i PD-së, u shpreh se Shqipëria është ngritur dhe njerëzit e kanë vrarë frikës.

Pjesë nga fjala e kreut të PD-së, Lulzim Basha:

Mëngjesi i 22-të i lëvizjes më të madhe popullore demokratike qytetare paqësore për zgjedhje te lira e te ndershme.

Një mëngjes me afër fitores tuaj. Përshëndes te gjithë qytetaret e kësaj lëvizje madhështore qe nisi 3 jave me pare. Ne mënyre te veçante dua te përshëndes te rinjtë dhe te rejat shqiptare qe kanë qene balli i kësaj proteste dhe garancia e vendosmërisë se kësaj proteste dhe do jen kurora e fitores.

Dje ne një bisede me një nga gazetaret me te mire te shtypit te shkruar patëm një reflektim. Njeri pas tjetrit te rejat dhe te rinjtë folën për vendosmërinë e tyre per ndryshim. Mbrëmë ky person shume i njohur tha se ne fakt ndryshimi ka ardhur. Shqipëria pas 18 shkurtit është krejt ndryshe.

Para 18 shkurtit këta bënin hesapet me njeri tjetrin dhe opozitën e bënin para njeri tjetrit duke skualifikuar shumicën dërrmuese te shqiptareve dhe kishin nxjerre nga loja ne kokën e tyre opozitën politike. Sot e tash tre jave janë strukur ne birucat e tyre.

Frika sundonte ne Shqipëri. Sot qeveria me Ramën janë lepujt e vërtete sepse Shqipëria është ngritur.

Garantimi i zgjedhjeve te lira e te ndershme përmes largimit të Rames dhe një qeverie teknike qe i garanton ato. Vetëm ne këtë mënyre ne do te garantojmë qe mos te kthehemi me ne Shqipërinë e para 18 shkurtit. Sepse ne demokraci jo vetëm për shkak te protestave por prej ditës se pare qe ulet ne karrigen e pushtetit, ne çdo demokraci nuk është populli qe ka frike qeverinë por është dhe duhet te jetë qeveria qe ka frike popullin.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fportali.syri.net%2Fvideos%2F1298966293517990%2F&show_text=0&width=685

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s