Tronditëse/ Ish-ushtari serb: Me eshtrat e shqiptarëve shtruam asfalt në Kosovë (Video).

 

Të tjera dëshmi rrëqethëse vinë nga lufta e Kosovës në 1998, e cila shkaktoi mbi 10 mijë persona të vrarë nga paramilitare dhe militare serbe. Tronditëse është dhe fakti që për këto krime nuk u dënua asnjë serb.

Një ish-ushtarit serb ka rrëfyer detaje të pathënë për emisionin Parrotlla të Milaim Zekës, që thellojnë më shumë vuajtjet e shqiptarëve të Kosovës.

Ish-ushtari flet për mizoritë që u kryen gjatë luftën ndaj popullit të Kosovës, ndërsa tregon se ekziston një varr masiv në Novi Pazar, ku thotë se aty janë varrosur 20 deri në 30 persona. Rrëfimi i tij makabër shkon edhe më tej, ndërsa shton se me eshtrat e shqiptarëve janë shtruar dhe rrugët në Kosovë.

“I kanë vendosur njerëzit aty në acid dhe vetëm eshtrat u kanë mbetur. Këto eshtra i kanë thyer me gurë dhe I kanë bërë material për me shtruar rrugë. Këtë kurrë askush nuk e ka thënë”, pohoi ish-ushtari serb.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s