Drejtuesit e Republikës Fantazmë të Çamërisë të dënuar për vjedhje dhe drogë

Prej kaq kohësh jemi mësuar të shohim disa persona nga Shqipëria duke folur se kanë themeluar Republikën e Çamërisë në Hollandë, duke përfituar edhe fonde nga shqiptarët e ndryshëm.

Por kush janë në të vërtetë drejtuesit e kësaj Republike fantazme që më shumë po i shërben Greqisë se sa çështjes kombëtare.

Festim Lato që thirret si kryeministër i Republikës së Çamërisë në vitet 1990 është i dënuar nga Gjykata e Vlorës për vjedhje. Ai prej shumë vitesh jeton në Hollandë dhe nuk mund të vij në Shqipërisë, shkruan Gazeta Infopress.

Por ne nuk e dimë arsimin e këtij personi të cilin e shohim sa andej-këtej.

Resul Piro i cili thirret se është ministër i mbrojtjes së Republikës së Çamërisë është i dënuar në Greqi për lëndë narkotike në vitet 2000 dhe është liruar parakohe. Resul Piro në fund të vitit 2016 i është hapur një proces Gjyqësor në Vlorë për përvetësimin e rreth 500 mijë metra tokë në Ksamil.

Margarita Kola e cila ka postin e ministres së jashtme i përket besimit ortodoksë dhe s’ka asnjë lidhje me Çamërinë. Shefi i kabinetit të kryeministrit fantazmë Festim Lato, Dritan Lluka është vlleh i cili ka edhe dokumenta si minoritar grek.

Na vjen keq që shumë shqiptar kanë rënë preh e mashtrimeve të këtyre personave të cilët mbledhin fonde dhe skanë asgjë serioze për çështjen e shqiptarëve të Çamërisë.

Ka ardhur koha për ti demaskuar dhe hedhur në koshin e plehrave, këta keqpërdorues dhe sabotues të ndjenjave kombëtare, këta hajdutë trafikantë dhe bashkpuntorë të ndyrë të shërbimeve sekrete të huaja në dëm të kombit shqiptar.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s