Lufta poshtë brezit mes Ramës dhe Blushit, si dolën në shesh të gjitha të palarat e PS-së.

Lufta po po mund ta quajmë edhe luftë zhvillohej brenda të njëjtit lloj, miqve që tashmë janë bërë armiq.

Kryeministri Rama dhe deputeti i larguar nga socialistët Ben Blushi. Pas kauzave të hedhura ku më pak dhe ku më shumë në ajër, sot ishte dita që ata të përballeshin direkt dhe t’iu jepnin përgjigje shumë nga çështjeve që ishin lënë përgjysmë.

Që nga dëshira e madhe sipas Ramës e Blushit për të qenë ministër, deri te zgjidhja e gjëegjzës që Rama ka qenë macja e Barcaletës.

‘’ Beni vdes për pak ministër, aq shumë vdes sa është gati të shfaqet i rilindur në lëkurën e një politikani të rilindur….që në qeverinë e Fatos Nanos, 20 vjet nga sot! Me ty mund të kalohet bukur darkave, hidh e mbush verë, po në mëngjes nuk shkohet askund me ty. Kur del në fotografi me të varfërit hiqi syzet e diellit se dukesh si turist!’’, do të deklaronte fillimisht Rama.

Ndërkohë që flakë për flakë i është përgjigjur Blushi duke thënë se Rama ka qarë nëpër supet e kolegëve për t’u ngjitur në karrierë. Ai tha se Rama është bërë palë me krimin.

Pashë një kryeminsitër të dregraduar, një mik të degraduar, sot kishte detyrimin t’i thoshte shqiptarëve pse ka sjellë 4 ministra të rinj? Ky do tju mbrojë, që mat kur zhgjohem unë dhe kur fle unë. Këtë bën ky, mat kurr zgjohem edhe kur fle unë. A mund ta banalizojë unë çështjen kështu, unë jam këtu për të treguar realitetin, që vendi është krthtyer në kanabis, në në vend krimi.

Sepse ishte Saimir Ministër i Brendshëm dhe ky e hoqi se ka pasur shumë të mira. A më keni parë ju që thotë që unë kam ndenjur me një bandit. A ka njeri që më thotë që kam qenë shoku u Koço Kokëdhimës, i Elvis Rroshit. Nuk e dini ju shumica që keni ardhur. Unë nuk jam banal, unë flas për polika dhe jo për gjëra personale. Unë nuk vij në parlamnet për të foluar për gjëra personale. Për papunësinë është përgjegjës Edi Rama. Kush është përgjegjës për kontrabandë në Shqipëri ? Është Edi Rama, këta janë miqtë e mirë apo të Edi Ramës. Kur është përgjegjës 400 mijë të f varfët? Ky është banazlizmi i paralmetit.

A ka ardhur koha ta tregoj unë ty si silleshe për t’i marrë një vend pune Fatos Nanon. Duhet të kisha votuuar që armët të vinin në Shqipëri, të bëhesha si Elvis Rroshi, e ka mandatin në tim dhe të shqiptarëve. Ky është 17 vjet në pushtet?

Për çfarë të paguajmë më taska për të akoma, kërkon edhe një mandat, për çfarë do jetë përsëri?

Një njëri totalisht i papërgjegjësh që ka bërë karrierë duke u qarë, nëse edhe 5 manadate të kisha nuk do jua lija juve në dorë edhe sa për LIBR-ën, a keni parë kryeminsitër më banal. Unë nuk iki nga bibloteka dhe e kam për ndër, unë nuk kam vrarë njeri, as nuk kam blerë ndonjë arë me kanabis. Je i degraduar si mik, jo si kryeminstër, nuk del njëri të flasë kështu, ti më kë një borxh akoma

Të kam kërkuar para një viti dhe të më dilje përballë të votoheshim. Iku nga gara si frikacak. Nuk duhet të vijë një njeri këtu dhe të flas si frikacak. Shkove në Elbasan dhe dolën aty pijanecë dhe horra zjarrëfikës të Qazimit dhe ti u bëre me ata. Në këtë grup parlamentar ka njerëz që kanë nxjerrë armët dhe ti u bëre me ata. Ti je gjë tjetër të vret pas shpine. “, u shpreh Blushi.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s