Mbaje celularin hapur se do kesh një telefonatë…e di vetë ti!

Bogdani – Ramës: Boll me Fake News në TVSH po mbaje celularin hapur se do kesh një telefonatë…e di vetë ti!

20:57, 01/04/2017
Deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani ka reaguar ndaj lajmit në RTSH për takimin e Lulzim Bashës me eurokomisionerin Johannes Hahn.

Në një status në Facebook, Bogdani e quan Fake News lajmin e RTSH-së dhe sqaron Kryeministrin se çfarë ndodhi në takimin e Bashës me Hahn, ku vet deputeti Gerti Bogdani ishte i pranishëm.

Deputeti i PD ka edhe një mesazh për Edi Ramën, që gjatë ditëve në vijim të bëhet gati të presë telefonata nga Brukseli.

Mesazhi në Facebook i deputetit të PD Gerti Bogdani:

Nje sqarim per ‘fake news’ nga RTSH-ja dhe nga ‘ngazellimin’ e Kryeministrit sot per takimin e Bashes me Hahn!

E para – Ne pjesen me te madhe te takimit me Bashen, komisioneri Hahn ishte i vetem, i pa shoqeruar nga staf.
E dyta – Maja Kociancic nuk eshte zedhenese e tij, por zedhenese e Mogherinit, ish komuniste, sot socialiste, qe per rrjedhoje nuk mund te ishte prezente ne Kongresin e te Djathtes Europiane, EPP, ne Malte. Shefja e strategjise per mediat e komisionerit Hahn, eshte Annemarie Huber.
E treta, e verteta – lajmi i vetem ne kete rast, eshte fakti qe fatkeqesisht gazetare/korrespondente ‘mercenare’ te pushtetit u paguankan edhe nga taksat e shqiptareve si punonjes te RTSH!!!

PS. Mbase Rama kete e ka patur si lajm 1 Prilli, megjithese 1 Prill i ka patur te 4 vitet e qeverisjes!!! E kush genjen atehere?!?!

Edhe se fundmi, nje keshille per kryeministrin e 1 Prillit, le ta mbaje cel afer keto dite, jo per te porositur lajm te mercenaret, as per te pritur ‘fake neës’, por nga… e di vete ai!!!

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s