Meta paralajmëron rrezikun: Nuk duhet të rrëzohen zgjedhjet. Qeveria më pak e rëndësishme se zgjedhjet.

Meta paralajmëron rrezikun: Nuk duhet të rrëzohen zgjedhjet. Qeveria më pak e rëndësishme se zgjedhjet

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka deklaruar se mazhoranca duhet të tolerojë dhe të mos bëjë retorikë politike me opozitën.

Duke komentuar kërkesën e opozitës për rrëzimin e Qeverisë, Meta tha se duhet të shmanget rrëzimi i zgjedhjeve.

Sipas kryeparlamentarit, Qeveria është më pak e rëndësishme se sa zgjedhjet dhe nuk ka asgjë të keqe largimi i saj për t’i hapur rrugë një qeverie besimi.

Këto deklarata Ilir Meta i bëri në studion Arena të Dritan Hilës në Ora News

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s