Te gjith jemi ne shinjester te kriminelve me pushtet!

A eshte bashkeautore e vrasjes se Artan Cukut Qeveria?
do jap disa argumenta per kete
– urrejtja e ketij kryeministri ndaj ish drejtuesve te policise se shtetit eshte shprehur para se te vinte ne pushtet ne shum deklarata publike te tij, dhe pasi mori pushtetin emrimi prej tij ne pozicionon e ministrit te brendshem te nje njeriu qe e shprehte kete urrejtje me te njejten frekuenc sa shefi i tij nenkuptonte se ne ditet ne vazhdim do shfrynin urrejtje dhe ndeshkim ndaj drejtuesve te policise.
Menjeher pas marrjes se pushtetit me 9shtator 2013 filluan te vene ne zbatim strategjine qe kishim planifikuar largimin e te gjithe drejtuesve te Policise dhe zevendesimin e tyre me “besniket e partise” te ministrit dhe qe shquheshin per aftesit e lidhjeve me grupet kriminale, kryesisht ato te trafikimit te narkotikve pasi me keto dhe nepermjet tyre do realizonte objektivin qe i kishin vene vetes kryeministri dhe ministri i brendshem.
– ky njeri qe para se te vinte ne pushtet dilte ne mbrojtje te policise,dhe i qante hallin se ishte e tradhetuar nga Qeveria ! ky qe ne çdo rast qe ndodhte nje krim dilte ne konferenca shtypi duke premtuar se me ardhjen ne pushtet do ndaleshin krimet!
ky qe para 23 qershorit dergonte sms ku disa i kam akoma te ruajtur ne inboks ku pasi vajtonte gjendjen e rende te kriminalitetit ne fund thot…kam bere nje premtim solemn para çdo shqiptari:
Ne 300 ditet e para do zhduk krimin nga rruga dhe kthej sigurin ne vend.
ky qe kur vritej ndonje punonjes policie dilte duke u perlotur sikur ndiente dhimbshuri, madje deklaronte se policia deshton ne punen e saj vetem ateher kur loja shitet nga kupola e ministrise se brendshme.
te gjitha keto deklarime dhe zotime te tij u harruan dhe nuk i kujtoi as kur krimi pesoi rritje, as kur u vrane punonjes policie si Miftar Basha ne lazarat, punjonjesi i forcave speciale ne shkoder etj, deklaratat e tij kishin vlere vetem per te kaluaren.
Artan Cuku eshte njeri nga shum oficer policie qe u larguan nga puna padrejtesisht nga kjo qeveri,duke u investuar per te na inkriminuar dhe per te perligjur paligjshmerin e emrimit te te besuarve te tyre.
urrejtja e tyre ndaj ish drejtuesve dhe punonjesve te policise nuk mbaron ketu, pas largimit nga detyra nuk donin qe te punonim as ne sektor privat ku kishin mundesi per te ndikuar dhe urdheruar.
-Pse nuk tha asnje fjal ky kryeministri per vrasjen e ish drejtuesit te policise Artan Cuku?!
Ne fakt mentaliteti i tij punonjes shteti konsideron vetem ata qe emron vete,, popull konsideron vetem ata qe i japin votbesimin!
-Pse menjeher pas ngjarjes dolen me versionin e hakmarrjes pa patur asnje prove ne dore,si per tu shfajsuar nga pergjegjesia.
-po si mundet qe nje drejtues policie te dal me nje qendrim te tille pa patur prova,!…apo e dinin para se kush do e vriste?!
-po nese paska patur hasmeri, lind pyetja; pse nuk e paskan marr hak me par, por sot?
prita te vret pavarsisht nese je ne detyr apo jo, pavaresisht nese je i armatosur apo jo, pavarsisht nese ruhesh me roje apo jo.
Por fakti qe vritet sot nenkupton se projektuesit dhe ekzekutoret sot ndiehen me mbeshtetje nga qeverisja, ndiehen te sigurte, kan zemer per te vepruar pasi qeveriu u’a ben me sy.. veproni!
Ky kryeminister dhe kjo Qeveri eshte vertetuar boterisht se beri kualicion me krimin per te fituar zgjedhjet ne 2013, bashkepunoi per 4 vite me kriminel dhe me kriminel ben llogarit te qendroj ne pushtet.
Te gjithe kriminelet i beri pjes te pushtetit te tij kriminal per te sunduar nepermjet terrorit duke imponuar frik dhe pasiguri ne popull..! te gjithe armiqt e PD i beri shok dhe miq…” armiku i armikut tim, eshte miku im”.
Ky manjiak i pushtetit dhe paras, deshi te hyj ne histori si reformator me metoda te diktatit dhe dhunes, por koha do e gjykokoj dhe do ngjaj njelloj si ato palmat e thara dhe te kalbura te rruges Durresit ( qe i mbolli siç mbolli rilindjen), drejtesia nese do vendoset ndonjeher duhet ta gjykoj njelloj si drejtuesit e grupeve te strukturuara kriminale per te gjitha krimet, mashtrimet dhe abuzimet me fondet publike.
Vetem ne ministrin e brendshme te drejtuar nga mafiozi qorr, kontrolli i shtetit ka evidentuar mbi 150 ml euro abuzim, pra fonde publike te harxhuara ne kundershtim me ligjin, ne nje kohe kur keta kan denuar (duke urdheruar gjyqtare dhe prokuror) dhe mbushur burgjet me qytetar per pamundesi te pagimit te nje fature energjie!
keto jane vrasesit e shpreses, keto jane autoret e gjith vrasjeve qe behen perdite, keto jane vrasesit e Tan Cukut, keto jane krimi

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s