Skenar për eliminimin e Bashës, policia e konfirmon.

 

altin qato

Pas lajmit tronditës publikuar në Opinion.al se një skenar atentati ndaj Lulzim Bashës, gazetarët kanë pyetur Drejtorin e Përgjithshëm për Sigurinë Publike, Altin Qato.

“Mund të kemi një deklaratë më vonë për këtë”, tha Qato teksa ishte në një konferencë për mediat lidhur me operacionin e drogës në Skrapar.

Përgjigja e Qatos la të hapur mundësinë se policia ka informacion ndaj këtyre kërcënimeve dhe fakteve se po organizohej një atentat për eleminim e tij fizik të liderit të opozitës. Pra, ai nuk e mohoi këtë lajm.

Do të presim të dëgjojmë policinë në lidhje me këtë ngjarje të rëndë që ka tronditur opinionin publik.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s