‘U përdora nga Vlahutin’/ Ish shefi i EURALIUS në Tiranë për vizitë private.

‘U përdora nga Vlahutin’/ Ish shefi i EURALIUS në Tiranë për vizitë private
‘U përdora nga Vlahutin’/ Ish shefi i EURALIUS në Tiranë për vizitë private

Ish shefi i “EURALIUS” është kthyer për një vizitë private në Tiranë, më së shumti për t’u “pastruar” pas shkarkimit të tij, shkarkim që erdhi si pasoje e manipulimit të tekstit të reformës në drejtësi që ju dërgua Venecias.

Burime për Syri.net bëjnë me dije se Devile është takuar privatisht me politikanë ku ju ka sqaruar se Vlahutin dhe jo ai ishte autori i tekstit abuziv që ju dergua Venecias. Sipas tij, Vlahutin është nën ndikimin dhe shërbimin e Edi Rames.

Ambasadorja pasi ka detyruar dhe përdor për interesa personale drejtuesit e EURALIUS, i ka hedhur në rruge ata, siç është dhe rasti i ish shefit të këtij institucioni. Devil ka bërë me dije se është i gatshëm të takojë edhe ministrin e Jashtëm gjerman për të treguar se si është përdorur Vlahutin në Tiranë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s