Blushi: Gjithë Republika do të bjerë, nëse çadra bie. Fushatë të mbarë dhe suksese në jetë.

Deputeti Ben Blushi thotë se po dështojnë edhe mundësitë e fundit për të shkuar në zgjedhje normalisht.

Duke folur sot në seancën e fundit parlamentare, para shpërndarjes së Parlamentit në prag të zgjedhjeve, kryetari i LIBRA deklaroi se “Nëse çadra bie, gjithë Republika do të bjerë, sepse janë dy këmbë që e mbajnë. Por kostoja e Shqipërisë do të jetë shumë e lartë”.

Sipas tij, kjo krizë ka vetëm një mundësi për të zgjidhur, duke mos u zgjidhur.

Ai tha se po jetojmë në një Republikë të kalbur, duke ftuar ata që do të votojnë në 18 qershor që ta refuzojnë me votë Republikën e kapur.

“Ju faleminderit dhe fushatë të mbarë për të gjithë ata që do bëjnë fushatë dhe suksese në jetë”, tha Blushi.

Ai nënvizoi gjithashtu se pushteti lokal është më keq nga sa ishte, ku fshatrat janë më të varfër

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s