DESADA METAJ/ Cilët janë milionerët e pasuruar nga pushteti që kërkojnë largimin e Lulzim Bashës.

Vetëm më një sy të shpejtë konstaton fare thjesht se firmëtarët kundër Bashës në fakt, që kanë firmosur për 8 a më shume vite vetëm në bordero shtetërore, po të bashkojnë pasuritë e deklaruara dhe ato të fshehura mund të rrisin GDP-në e Shqipërisë. Ajo listë me ish ministra milionerë (në euro), ish deputetë që […]Read Post ›

Advertisements

Pastori i njohur i përgjigjet Genc Rulit: Turma do të vrasë bariun.

  Pastori i njohur Akil Pano ka reaguar me një status të “Facebooki”, pas sulmeve dhe thirrjeve te forta anatemuese ndaj Bashës, pas humbjes dramatike të zgjedhjeve te 25 qershorit. Pano në përgjigje te deklaratës se Rulit dhe paralelizmit që ai bëri për nxjerrjen e Bashës nga selia, ashti si Jezusi nxori tregtarët nga tempulli, […]Read Post ›

Advertisements

Erdhët me pantallona të grisura e u larguat me vila.

U habita kur shoh njerez qe ju kan dale deshmitare shokeve te gjimnazit ne kohen e diktatures, njerez ish spiune te sigurimit, ish ministra e funksionare te PD qe erdhen me pantallona te grisura e pas 8 vitesh u larguan me vila tek Zamiri, individe qe ne rrethet nga jane i njohin si ” sende” […]Read Post ›

Advertisements

Ministria e Arsimit e rrethuar, flet Karabina:

Ministria e Arsimit e rrethuar Plarent Ndreca i shkarkuar, lëviz me njerëz të armatosur 11:18, 28/06/2017 Konflikti ndërmjet ministres teknike të Arsiimit, Mirela Karabina dhe Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca, ka marrë përmasa të mëdha. Karabina është detyruar të dalë sot para medias për të deklaruar se Ndreca përbën një rrezik të madh me […]Read Post ›

Advertisements

Artan Fuga: Bëzhdila pa shtyllë kurrizore…dje i fusnin thikën Bashës, sot i lëpijnë plagët.

Akademiku Artan Fuga bën një analizë të humbjes së PD-së në këto zgjedhje, por më shumë të reagimeve dhe mos reagimeve nga ana e opozitës. Fuga thotë se ca bëzhdila pa shtyllë kurrizore, grabitës të parave të publikut, që deri dje hidhnin anatema në emër të dihet se pse kundër Lulzim Bashës, sot i dalin […]Read Post ›

Advertisements

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË.

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës para një realiteti tronditës. Anarkia mbizotëronte kudo pas rënies së institucioneve shtetërore dhe shpërndarjes së forcave policore. Tashmë armët kishin rënë jo vetëm në dorën e qytetarëve të thjeshtë por edhe të disa prej personave më të rrezikshëm që më pas do të […]Read Post ›

Advertisements

Mediat zvicerane: Edi Rama, ky zog me ngjyra që rriti biznesin e drogërave ilegale.

Socialistët e shefit të qeverisë, Edi Rama kanë fituar zgjedhjet parlamentare me pak mbështetje. Pjesëmarrja në zgjedhje ra në një rekord historik prej vetëm 45 për qind. Vetëm një e katërta e popullsisë e mbështet Ramën Nga Rudolf Gruber Luzerner Zeitung Kur ai hyri në politikë, Edi Rama konsiderohej si zogu me ngjyra, që premtonte […]Read Post ›

Advertisements

“Mos jep dorëheqjen!” thirrja e deputetes së PD-së për Bashën.

Deputetja Albina Deda ka reaguar lidhur me rezultatet e votimit të së dielës, ka bërë një analizë të asaj që po ndodh me votat e PD dhe i bën madje edhe një lutje kreut të PD-së, Lulzim Basha, të mos japë dorëheqjen. Postimi i Albina Deda Rezultatet dhe projeksionet e deritanishme e nxjerrin PD-­në në […]Read Post ›

Advertisements

Crimes of Communism in Albania “VALLJA GJIGANDE E VDEKJES”

  DY DJEM TE VRARE, USHQIM PER DERRAT—-DHE MANI I LALE NDREUT NE FUSHE-LUMTH. Prinderit u detyruan te shihnin femijet e vrare kur ja u copetonin trupin derrat e uritur. Mëhill Preng Kola dhe Preng Ruçi kur u vranë nga forcat e ndjekjes i cuan zvarrë në Shën Palë të Mirditës. Aty u hodhën si […]Read Post ›

Advertisements

Kontrolli mbi fukarallëkun quhet rimëkëmbje e ekonomisë.

Një nga kritikat që i adresohen qeverisë është se nuk ka bërë asnjë bilanc të politikave ekonomike dhe se i ikën këtij diskutimi me vetëdije të plotë. U desh shpërbërja e koalicionit që në publik të dalin shifra dhe bilance të pjesshme mbi situatën ekonomike të vendit. Shifrat janë dhe këto i di shumë mirë […]Read Post ›

Advertisements