Njihni sa më parë Kosovën.

Në emër të banorëve të Republikës së Libanit, unë i kërkoj qeverisë së Libanit dhe kryeministrit Saad Hariri për një njohje të menjëhershme të Shtetit të Kosovës nga Libani, si një shtet i lirë dhe i pavarur.
Libani është një anëtar themelues i Kombeve të Bashkuara, dhe ka nënshkruar shumë prej marrëveshjeve për të drejtat e njeriut, dhe ka përkrahur gjithmonë të drejtat e njeriut për liri dhe pavarësi.
Abdelkarim Kassem Al Arnaout
Beirut, Lebanon
12-8-2017
ويستمر الأمل والثقه بالجمهوريه اللبنانيه الموقره بالاعتراف بدولة الأرناؤوط في كوسوفا كدوله حره سيده مستقله .
لبنان من مؤسسي الأمم المتحده وشرعة حقوق الانسان ولطالما ساند تطلعات الشعوب للحريه والاستقلال .

عبد الكريم قاسم الأرناؤوط
بيروت 2017-8-12

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s